SIATKÓWKA. Nasi leśnicy najlepsi w Polsce

WIADOMOŚCI Siatkarze Leśnika Kolbuszowa mieli spory udział w wywalczonym przez wojewódzki oddział Lasów Państwowych złoty medal mistrzostw Polski. Oprócz głównego trofeum do naszego nadleśnictwa trafiła nagroda indywidualna.

Impreza odbyła się w drugi weekend października w Kołobrzegu. 6 osób z Nadleśnictwa Kolbuszowa wzmocniło drużynę reprezentującą Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie (obszarem odpowiada, w przybliżeniu, Podkarpaciu).

Byli to: Jarosław Janosik, Marcin Pliżga, Mateusz Maciąg, Adam Orlewski, Jarosław Marek i Katarzyna Małodobry. Cała kadra liczyła 12 osób i tworzyli ją zawodnicy m.in. z Oleszyc.

W turnieju uczestniczyło 18 drużyn. Jedna reprezentująca Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych (Warszawa) oraz 17 regionalnych dyrekcji. Podkarpaccy leśnicy w pierwszym etapie rywalizacji (w grupie) pokonali drużyny z Radomia (2:1), Katowic (2:0) i Szczecina (2:1).

- Grupowe zwycięstwo spowodowało, że ekipami, z którymi przyszło się nam zmierzyć w następnych dniach rywalizacji w fazie ćwierćfinałowej oraz półfinałowej, były kolejno Toruń oraz Gdańsk – opisywał Adam Orlewski, środkowy naszej drużyny.

Drużyna RDLP Krosno zwyciężyła oba spotkania bez straty seta i  awansowała do wielkiego finału. Rok temu nasz zespół był czwarty. – Wejście to finału to już było spore wydarzenie, niewielu się tego spodziewało – opisywał Orlewski.

W decydującym o mistrzowskim tytule spotkaniu ponownie na drodze naszej kadry stanęli grupowi rywale, obrońcy tytułu ze Szczecina. Mecz lepiej rozpoczęli przeciwnicy. - Mimo porażki w pierwszym secie finałowej rywalizacji potrafiliśmy się zmobilizować i wygrać kolejne dwa, bardzo zacięte sety – wspominał Orlewski.

Mecz skutecznym atakiem z drugiej linii zakończył nasz środkowy Marcin Pliżga, który został doceniony przez organizatorów. Otrzymał nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.

– Z pewnością zasłużył. Cała drużyna pokazała charakter. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. Aż roiło się od zawodników, którzy na co dzień grają w drugiej albo w trzeciej lidze – zaznaczał Orlewski. Podkarpacki zespół ostatni raz mistrzowski tytuł zdobył w 2010 roku.