Reklama

Serce na plastikowe nakrętki stanęło przy Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Serce na plastikowe nakrętki stanęło przy Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Serce znajduje się na placu wewnętrznym kolbuszowskiej komendy. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na placu kolbuszowskiej jednostki policji kilka dni temu stanęło metalowe serce z policyjnym logiem. Jest ono przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek. W akcję mogą również włączyć się mieszkańcy Kolbuszowej.

Kilka dni temu, na placu wewnętrznym kolbuszowskiej jednostki pojawił się pojemnik na nakrętki. - Niebieskie serce z policyjnym logiem pomoże propagować ideę recyklingu, ale przede wszystkim będzie promować pomoc drugiemu człowiekowi - przekazała kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej.

Na cel charytatywny

Plastikowe nakrętki mają zbierać przede wszystkim policjanci i pracownicy komendy. Jak zaznacza przedstawicielka kolbuszowskiej policji, pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wybrany wspólnie cel charytatywny.

- Do wsparcia naszej akcji zachęcamy również mieszkańców powiatu kolbuszowskiego

- informują mundurowi.

Mieszkańcy będą mogli przekazać plastikowe nakrętki, chociażby na dyżurkę policji. Następnie zostaną umieszczone przez funkcjonariuszy w pojemniku. Na plac wewnętrzny, na którym znajduje się serce, nie mogą bowiem wejść osoby postronne.

Fot. K. Ząbczyk

Jak przypominają mundurowi, do tego typu pojemników można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki niezależnie od koloru czy kształtu. Odpowiednimi są m.in. te od butelek po napojach, kawie, mleku i jogurtach, ale także nakrętki po chemii gospodarczej, czyli po płynach do zmywania, prania, płukania i szamponach. Na jeden kilogram potrzeba od 300 nawet do 500 nakrętek

Nie tylko w Kolbuszowej

Podobne pojemniki na nakrętki w powiecie kolbuszowskim znajdziemy m.in. na rynku w Kolbuszowej i Raniżowie, przy remizie OSP Nowa Wieś czy przy przedszkolach "Słoneczny Zakątek".

Plastikowe nakrętki wciąż można przynosić do naszej redakcji w Kolbuszowej. Te, które przyniosą nasi Czytelnicy, a także różne placówki, odbiera tata dwuletniej Julki Goli z Domatkowa. Nakrętki możesz zostawić na korytarzu na piętrze budynku przy ul. Obrońców Pokoju 20 w Kolbuszowej, od poniedziałku do piątku między godz. 8 a 15

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy