Reklama

Samorządowcy wbili łopaty w budującą się już od kilku tygodni małą obwodnicę Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: pt, 19 kwi 2019 07:30
Autor:

Samorządowcy wbili łopaty w budującą się już od kilku tygodni małą obwodnicę Kolbuszowej Górnej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończenie budowy tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej już we wrześniu tego roku. W poniedziałek (15 kwietnia) samorządowcy wbili łopaty w budującą się już od dobrych kilku tygodni drogę.

Wartość inwestycji to prawie 8,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie z pieniędzy unijnych wynosi 6,2 miliona złotych. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej. Wybudowane zostaną także dwa ronda. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Droga będzie oznakowana, oświetlona oraz wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Ponad kilometr ułatwienia

Budowa małej obwodnicy Kolbuszowej Górnej to odcinek o długości ok. 1200 metrów. Połączy on drogę krajową nr 9 z drogę wojewódzką nr 987. W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwa ronda oraz ścieżka rowerowa. Przebudowany zostanie most na rzece Górnianka. Droga ta będzie oznakowana, oświetlona i wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Powiat kolbuszowski jest położony w niewielkiej odległości od Rzeszowa oraz intensywnie rozwijających się stref przemysłowych na północ od stolicy regionu - mówił wiceminister Adam  Hamryszczak i dodał: - Dlatego bardzo ważne jest, by w szybkim tempie poprawiała się dostępność komunikacyjna tego obszaru. Lepsze drogi to większe szanse dla inwestorów do lokowania firm na tym terenie.

Głos zabrała również wojewoda, podkreślając, że inwestycja ta przyczyni się dla podniesienie poziomu bezpieczeństwa nie tylko mieszkańców Kolbuszowej.  - Będzie ona ułatwieniem dla wielu osób, które korzystają z komunikacji na bardzo ważnej trasie - podkreśliła.  -Wzrost przepustowości, który osiągniemy, przyczyni się do tego, że łatwiej i lepiej będzie się korzystało z tych rozwiązań komunikacyjnych, które są dostępne - mówiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

 

W przyszłości

- W planach jest węzeł autostradowy, o który zabiegają posłowie Zbigniew Chmielowiec i Bogdan Rzońca - mówiła z kolei Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Ważność inwestycji podkreślił również Jan Zuba. - Cieszymy się nie tylko z tego, że budowany odcinek usprawni ruch, ale również tereny wokół łącznika są to tereny inwestycyjne. Będzie to miało znakomity wpływ na rozwój naszej gminy - powiedział burmistrz Kolbuszowej.

Inwestycja została poświęcona już w trakcie budowy przez ks. Stanisława Krasonia, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kolbuszowej Górnej. Po tej części nastąpiło symboliczne wbicie łopat przez samorządowców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.