Reklama

Są pieniądze na targowisko przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej. Jakie zmiany planuje urząd?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rządowe wsparcie ułatwi gminie Kolbuszowa modernizację placu targowego przy ul. Wolskiej. Jak ma się zmienić miejsce wtorkowego handlu w mieście nad Nilem?

Plac targowy przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej to największe targowisko w powiecie kolbuszowskim, które jest licznie odwiedzane przez mieszkańców w każdy wtorek. Można na nim kupić wszystko, od akcesoriów kuchennych jak i domowych, przez meble po ubrania i zabawki. W każdy drugi dzień tygodnia robi się tam bardzo tłoczno. 

W praktyce jednak jest to kawałek nieutwardzonej działki bez wyznaczonych alejek i miejsc dla handlarzy. W czasie deszczu zamienia się w błotnisty teren. 

 

Dostali pieniądze

Pojawiło się światełko nadziei dla handlujących jak i kupujących. Gmina Kolbuszowa otrzymała dofinansowanie, które pozwoli na modernizację targowiska.

 

Dotacje przyznano powiatowi oraz gminom, na których terenie funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Bon inwestycyjny dla gminy Kolbuszowa odebrał burmistrz Jan Zuba. Wysokość dofinansowania dla kolbuszowskiej gminy wyniosła 4,1 mln zł.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w 2020 roku radny Mirosław Kaczmarczyk wnioskował o jak najszybsze opracowanie nowoczesnych koncepcji zagospodarowania placów targowych na terenie miasta. Z kolei podczas listopadowej sesji w 2021 roku radny Kaczmarczyk zgłosił formalny wniosek na opracowanie dokumentacji projektowej na zielony rynek.

 

Modernizacja targowiska

- Aktualnie jest opracowywany program funkcjonalno-użytkowy - wyjaśnił w rozmowie z Korso Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - Mamy dziewięć miesięcy na rozpoczęcie procedury przetargowej. 

 

Włodarz zapowiedział, że magistrat nie będzie tyle czekał i jeszcze w tym roku ogłosi przetarg, aby w trybie projektuj i buduj zlecić modernizację placu targowego przy ul. Wolskiej. Jakie zatem są wstępne założenia Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej co do wyglądu zmodernizowanego placu? 

 

Program funkcjonalno-użytkowy będzie obejmował wybrukowanie głównych alejek i głównych placów. Powstanie także infrastruktura w postaci kanalizacji deszczowej, zainstalowane zostanie oświetlenie. Szef gminy Kolbuszowa tułaczy, że część stoisk będzie przygotowana w formie zadaszonej. Zostanie też wydzielona strefa do parkowania. Powstaną wydzielone strefy do handlowania poszczególnymi asortymentami towarów. Będzie też toaleta z bieżącą wodą ciepłą i zimną. - To jest zakres podstawowy, który będzie w tym zadaniu realizowany - nadmienił Jan Zuba. 

 

Włodarz dodał, że samorząd chciałby, żeby ten plac umożliwiał organizację różnych imprez. - Także nie będzie on cały zadaszony, tylko coś na wzór Sędziszowa Młp, gdzie na placu targowym odbywa się Dino Top Festiwal - zaznaczył burmistrz i dodał: - Tak naprawdę będzie to infrastruktura użytkowana raz w tygodniu, więc musi mieć charakter częściowo wielofunkcyjny. 

 

Do podziału

Pozyskana kwota zostanie podzielona. Na budowę placu targowego przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej przeznaczone zostanie 1,4 mln zł. Szacunkowa wartość inwestycji ma wynieść 2 mln zł.

Pozostała część sumy wesprze przebudowę drogi gminnej ul. Wiktora i budowę ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej. - Przewidywana wartość inwestycji to ponad 3,1 mln zł. Otrzymana dotacja sięgnęła 2,7 mln zł - wyliczają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy