Reklama

Rusza rozbudowa szpitala w Kolbuszowej. Na parterze powstanie blok operacyjny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza rozbudowa szpitala w Kolbuszowej. Na parterze powstanie blok operacyjny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, podpisał umowę z wykonawcą, który zajmie się rozbudową bloku operacyjnego. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, operacje na parterze będą wykonywane już w październiku.

W ramach inwestycji zostaną przebudowane pomieszczenia po byłej izbie przyjęć, a także dobudowana część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń.

W ten sposób na parterze szpitala powstanie nowoczesny blok operacyjny z trzema salami i czwartą rezerwową oraz profesjonalną salą wybudzeń. Na tym nie koniec.

W dalszej kolejności blok zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny m.in. laser do kruszenia kamieni, nóż ultradźwiękowy, tomograf komputerowy czy wysokiej klasy aparat USG.

Rozbudowa i doposażenie obiektu będzie możliwe dzięki unijnej dotacji, która wyniosła prawie 10 mln zł.

W czwartek (22 marca) Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej, podpisał umowę z firmą, która zajmie się przebudową i rozbudową pomieszczeń w lecznicy na potrzeby bloku operacyjnego.

Inwestycję tę zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno Monterskich Budownictwa z Niska. To właśnie ta firma (spośród czterech startujących w przetargu) przedstawiła najkorzystniejszą ofertę - prace wyceniła na blisko 6,4 mln zł brutto i zapewniła dziesięcioletni okres rękojmi.

- Sprawdziliśmy i ta firma ma naprawdę dobrą opinię - przyznał w rozmowie telefonicznej dyrektor SP ZOZ.

Więcej w aktualnym Korso

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE