Reklama

Rodzice powodują korki na ulicy Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Mieszkańcy domagają się działań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: googlemaps

Rodzice powodują korki na ulicy Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Mieszkańcy domagają się działań - Zdjęcie główne

Podczas spotkania Rady Miejskiej w Kolbuszowej, poruszono kwestię tworzenia się korków przed Szkołą Podstawową im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. | foto googlemaps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rodzice wysadzają swoje dzieci przed szkołą, zatrzymując się przed pasami na ul. Obrońców Pokoju. Radni miejscy chcą poprawy bezpieczeństwa i płynnej regulacji ruchu w tym miejscu.

Na obrady Rady Miejskiej w Kolbuszowej wrócił temat regulacji ruchu przy Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Szczególnie rano w tym miejscu tworzy się zator. 

Zróbcie coś z tym


 Piotr Panek, członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej, za prośbą mieszkańców, którzy nagminnie zgłaszają problem przy szkole nr 2 ponaglał władze o zainteresowanie się tym problemem. 

- Każdy rodzic podjeżdża do przejścia dla pieszych, zatrzymuje się, wysadza dziecka, odjeżdża. Podjeżdża następny, zatrzymuje się, wysadza dziecko i tak to wygląda przed godz. 8

- tłumaczył samorządowiec. Nietrudno się domyślić, że przez takie zachowania tworzy się korek. Stąd też pomysł, aby przy okazji spotkania, na którym ma zostać omawiania zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z ul. Grunwaldzką, przemyśleć, jak zorganizować ruch przy szkole podstawowej nr 2

- Jest to uciążliwe dla mieszkańców, bo ruch się tamuje, a przede wszystkim jest niebezpiecznie i niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Nie proszę o to, żeby karać naszych mieszkańców, tylko o to, aby stworzyć im bezpieczne warunki, żeby dzieci docierały do szkoły - powiedział Piotr Panek. 

Zatoczka pomoże


W tej sprawie interweniował również radny Michał Karkut końcem 2022 roku, który złożył  interpelację w sprawie budowy zatoki przystankowej przy budynku SP nr 2 w Kolbuszowej wzdłuż ul. Obrońców Pokoju

Jednym z rozwiązań, nad jakimi samorządowiec proponował się zastanowić, jest przesunięcie lub likwidacja ogrodzenia szkoły i zlokalizowanie chodnika bliżej ściany budynku, a w tym miejscu budowa zatoczki przystankowej umożliwiającej bezpieczne wysadzenie dzieci przez odwożących je rodziców. 

Michał Karkut wspomniał również, że zatoczkę w drugim kierunku można zbudować naprzeciw budynku urzędu miejskiego. 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, poinformował, że magistrat przekazał tę sprawę do starostwa. - Niestety do tej pory nie podjęli tematu. Miejmy nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze i ostatecznie uda się podjąć rozwiązania, które będą mogły tę sprawę uregulować w sposób bezpieczny - powiedział Jan Zuba. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy