Reklama

Rocznica I Komunii Świętej w kolbuszowskiej Kolegiacie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 10:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W IV Niedzielę Wielkanocną (8 maja) o godz. 12 została odprawiona uroczysta Msza Święta w rocznicę przyjęcia pierwszej Komunii Świętej przez uczniów klas czwartych SP nr 1 w Kolbuszowej. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej.

Eucharystia miała charakter dziękczynny. Dzieci dziękowały Panu Jezusowi, że już od roku mogą przystępować do dwóch sakramentów: spowiedzi i Komunii świętej. Eucharystii przewodniczył i kazanie okolicznościowe wygłosił ks. prob. Lucjan Szumierz.

 

Pięknie ubrane dzieci a obok nich dumni rodzice i bliscy. To był wyjątkowy dzień. Minął rok od kiedy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej przyjęły I Komunię Świętą. 

Kapłan przywitał zebranych i rozpoczął uroczystą mszę słowami:

Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”, wejrzyj łaskawie na te dzieci Twoje, które z radością przeżywają rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej, uczyń ich serca godnym mieszkaniem dla ciebie i obdarz je żywą wiarą, mocną nadzieją i gorącą miłością. Zgromadź razem te dzieci i ich rodziców przy swoim stole. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy