Reklama

Remont dworca ruszył. Sprawdź postępy prac

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 08:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęły się prace przy przebudowie kolbuszowskiego dworca. Na chwilę obecną teren budowy jest odgrodzony. Pracownicy prowadzą rozbiórki i demontaż.

Remont potrwa do końca listopada przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to 6 405,18 zł. Gmina na to zadanie otrzymała dofinansowanie w wysokości 2,6 mln zł z programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracji i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Temat ten poruszaliśmy TUTAJ

Co dokładnie zostanie zrobione? Nadbudowa i przebudowa budynku dworca PKP w Kolbuszowej na dworzec lokalny z częścią usługową i administracyjną. Ponadto zostanie wybudowane zadaszenie nad przystankami autobusowymi oraz placem manewrowym. Dodatkowo pracownicy przebudują plac dworcowy razem z potrzebną infrastrukturą techniczną.


Podróżujący będą mieć do dyspozycji: poczekalnię, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano również część usługową, świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej.

Ponadto powstaną 4 zadaszone przystanki autobusowe, plac manewrowy i parking dla autobusów, a także samochodów oraz stojaki na rowery. Zmieni się także otoczenie obiektu. Plac wokół dworca zostanie wyposażony w elementy małej architektury i zieleni. Powstanie nowe oświetlenie

- Po zakończeniu prac obiekt będzie nowoczesny i przyjazny podróżnym. Przestrzeń budynku będzie bardziej funkcjonalna i dostosowana do potrzeb pasażerów. Dworzec będzie w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, podróżnych z dziećmi i osób starszych

- podsumowuje UM Kolbuszowa na swojej stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  sdsdsd

  podobno gosc szukał ludzi do pracy i wymagał minimalnego doświadczenia

 • rok temu | ocena +0 / -0

  hugh

  Czy tam pracuje jeden człowiek?

 • rok temu | ocena +2 / -0

  polski być trudny

  Tak, widać "postepy prac".