Reklama

Ratownicy nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli. Od kiedy będzie można pływać? [HARMONOGRAM KĄPIELISKA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ratownicy nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli. Od kiedy będzie można pływać? [HARMONOGRAM KĄPIELISKA] - Zdjęcie główne

Kąpielisko w Wilczej Woli zostanie oficjalnie otwarte. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już od niedzieli, 17 lipca nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli, nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą, będą czuwać ratownicy.

W niedzielę, 17 lipca 2022 r. rozpoczyna się oficjalnie sezon kąpielowy na terenie zbiornika wodnego Maziarni aw Wilczej Woli.

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli czynne będzie od 17 lipca 2022 r. do 15 sierpnia 2022r.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy:

  • poniedziałek – piątek w godzinach od 14 do 19,
  • sobota – niedziela w godzinach od 9 do 19 
Sanepid w Kolbuszowej wydał komunikat o jakości wody w zbiorniku. Nadaje się ona do kąpieli. 

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o prawie wodnym. Przez to musiała nastąpić zmiana w organizacji kąpieliska. W tym roku zalew dla wypoczywających będzie otwarty przez 30 dni, jednak mowa tutaj o "kolejnych" dniach. Nie można więc sumować dni weekendowych, lecz muszą być to dni następujące po sobie.

Czy zmiana przepisów była dobrym rozwiązaniem? Jak powiedziała Genowefa Dębiak, urząd ma świadomość, że na tygodniu nie ma takiego obciążenia, w końcu ludzie chodzą na co dzień do pracy i siłą rzeczy mają mniej czasu na wypoczynek nad wodą. Jak przyznaje prawa ręka wójta, organizacja kąpieliska tylko w weekendy była dużo lepszym rozwiązaniem. Mowa tutaj nie tylko o frekwencji osób na kąpielisku, ale również było dużo łatwiej znaleźć kadrę ratowników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy