Reklama

Reklama

Raniżów. Radni dyskutują nad potrzebą wprowadzenia nowych kursów autobusowych na terenie gminy

Opublikowano: pon, 22 sty 2018 11:57
Autor:

Raniżów. Radni dyskutują nad potrzebą wprowadzenia nowych kursów autobusowych na terenie gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do Rzeszowa busy i autobusy kursują co pół godziny, dlatego uczeń tam pojedzie do szkoły, a nie do Kolbuszowej. Czy starosta pomoże rozwiązać ten problem?

Reklama

Raniżów zamierza przystąpić do Związku Gmin "Podkarpacka Komunikacja Samochodowa". I choć pomysł ten poparli wszyscy radni, na sali obrad nie wszyscy samorządowcy byli jednomyślni. Zdaniem niektórych w sprawę organizacji kursów powinien zaangażować się powiat.
 
Podczas grudniowej sesji projekt uchwały, dotyczącej przystąpienia Raniżowa do Związku Gmin PKS, przedstawił sekretarz Marek Margański. - Jest to tak zwana uchwała intencyjna i nie pociąga ona za sobą żadnych kosztów - poinformował radnych przedstawiciel urzędu gminy.

Głos zabrał także Ryszard Rzeszutek, przewodniczący rady gminy. Szef rady poinformował samorządowców o spotkaniu i rozmowach z wiceprezesem PKS Rzeszów. - Podczas obrad komisji obecny był wiceprezes PKS Rzeszów, który przedstawił perspektywy ewentualnego udziału naszej gminy w Związku Gmin "Podkarpacka Komunikacja Samochodowa". Padło tam wiele pytań i wątpliwości. Część z nich zostało rozwianych, część nie - stwierdził przewodniczący Rzeszutek.

Jak poinformował obecnych na sesji Bronisław Stec, przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska, opinia jego komisji była w tej sprawie jednomyślna i pozytywna. - Tak jak powiedział pan prezes (wiceprezes PKS Rzeszów podczas komisji - przyp.red.), podjęcie tej uchwały nie niesie za sobą żadnych kosztów finansowych, ale spowoduje dalsze ustalenia i negocjacje - wyjaśnił radny z Woli Raniżowskiej.

Więcej w 3 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Sunset Shimmer

    Niech się dobrze zastanowią co robią. nawet nic jest lepsze od tego związku i ich złomu na kółkach