Reklama

Radośnie w Mazurach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Setki osób z terenu gminy Raniżów bawiły się i wypoczywały na niedzielnym (11 września) Pikniku Rodzinnym we wsi Mazury.

Program imprezy był napięty. Rozpoczął go występ młodzieżowej orkiestry dętej Ogniska Muzycznego w Mazurach. Od godziny 15 do 19 trwały różnego rodzaju konkursy dla dzieci oraz ich rodziców. Niesamowite wrażenie zrobił pokaz sprawności bojowej dziecięcej drużyny OSP, złożonej z sześcio- i siedmiolatków. Małych druhów w mundury i sprzęt strażacki (między innymi specjalną niewielkiej mocy motopompę) wyposażyli mazurscy strażacy z Czesławem Białasem, prezesem OSP na czele. Dzięki pomocy starszych mali strażacy akcję gaszenia płonącego bala słomy przeprowadzili na piątkę z plusem. Nie zabrakło też konkursów dla starszych. Wśród konkurencji znalazło się np. szukanie swoich dzieci przez mamy, które mając zasłonięte oczy, kierowały się tylko słuchem.

Impreza zorganizowana została przez Jana Adamczyka, sołtysa wsi wraz z członkami rady sołeckiej, Sławomirem Spaczyńskim radnym gminnym, strażakami z OSP Mazury, KGW (które zorganizowało darmowy poczęstunek), radą rodziców i nauczycielami miejscowej szkoły. Wsparcia finansowego na jej organizację udzieliło Stowarzyszenie Inkubator Rozwoju Inicjatyw Społecznych IRIS w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE