Reklama

Radny: Tam się nie da siedzieć. Pierwsze uwagi samorządowców na temat dworca w Kolbuszowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Radny: Tam się nie da siedzieć. Pierwsze uwagi samorządowców na temat dworca w Kolbuszowej - Zdjęcie główne

Samorządowcy mówią o pierwszych uwagach dotyczące budynku dworca w Kolbuszowej. | foto Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy mają już pierwsze uwagi do przebudowanego budynku dworca PKS w Kolbuszowej.

Radni z gminy Kolbuszowa mieli przyjemność podczas jednego ze spotkań zobaczyć, jak funkcjonuje czytelnia w budynku dworca PKS przy ul. Ruczki. 

 

- Nie da się tam wytrzymać, bo taki jest gorąc - zaczął radny Julian Dragan z Weryni. - Nie wiem, brak wentylacji czy ktoś nie umie jej obsługiwać, dobrze by było sprawdzić ten fakt - apelował do samorządu. 

Przedstawiciel mieszkańców dopytywał o wentylację i klimatyzację. - To nowy budynek i albo nikt nie umie tego uruchomić, albo po prostu tego nie ma - nadmienił radny z Weryni.

 

Również i Michał Karkut był tego samego zdania. - Byłem na tym samym spotkaniu i mam te same uwagi co kolega radny. Tam nie działa wentylacja, tam się nie da siedzieć - podkreślił. 

 

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, powiedział, że zostanie ten temat przekazany do odpowiedniego referatu, który odpowiada za eksploatację tego budynku. 

 

- Pewnie wychodzą różne mankamenty, to jest naturalna rzecz. W ciągu pięciu lat wykonawca odpowiada za wszystko, w związku z tym będziemy przekazywać te uwagi

- dodał włodarz. Szef gminy zaznaczył także, aby takie sytuacje były zgłaszane na bieżąco, a nie czekać z tym na obrady rady. 

 

Przypomnijmy, że jeszcze w październiku 2020 roku rozpoczęły się prace przy przebudowie dworca w Kolbuszowej. Teren został wygrodzony, przeprowadzono roboty rozbiórkowe i demontażowe.

Zakładano, że remont potrwa do końca listopada 2021 roku. Oficjalnie podróżni zaczęli z niego korzystać w maju 2022 roku. Wartość przedsięwzięcia wyniosła 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodziło z funduszy programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy