Reklama

Radny Jan Tęcza zaniepokojony działaniami w sprawie remontu drogi 875

Opublikowano:
Autor:

Radny Jan Tęcza zaniepokojony działaniami w sprawie remontu drogi 875 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy w ostatni piątek przekazali jakieś nowe informacje w sprawie remontu drogi 875? – dopytywał na środowej sesji (15 listopada) Jan Tęcza, radny Dzikowca. – Chyba nie było takiego spotkania – odpowiadał Józef Tęcza, zastępca wójta gminy. – Było - twierdził jednak uparcie radny. Kto w tym sporze ma rację?

Już wkrótce ma rozpocząć się remont drogi wojewódzkiej nr 875 na linii Kolbuszowa – Sokołów Małopolski. Umowa dotycząca przebudowy odcinka od końca obwodnicy Weryni do początku obwodnicy Sokołowa Małopolskiego została podpisana w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej 1 czerwca tego roku. Wartość inwestycji szacowana jest na prawie 35 milionów złotych, a planowany termin jej oddania to lipiec 2018 roku. 

Choć zakres prac przewiduje nie tylko remont jezdni i utwardzenie poboczy, ale także budowę chodników i ścieżek rowerowych, to jednak w tej kwestii województwo oczekuje zdecydowanego zaangażowania ze strony samorządów gminnych, które powinny także wnieść swój wkład finansowy w to zadanie. Podkarpacie na budowę chodników w 2018 roku ma zabezpieczyć swój udział w wysokości maksymalnej 170 tys. złotych na każde zadanie, przy czym będzie to maksymalne 60 proc. wartości danej inwestycji. 

Dla władz Dzikowca to ważna informacja, bo mieszkańcy miejscowości leżących przy tej drodze od dawna czekają na bezpieczną trasę dla pieszych.  
 
Zaproszenie nie dotarło
W tej sprawie samorządowcy spotkali się 13 października w województwie. – Byliśmy na tym spotkaniu z panią sekretarz. Niestety, nie przywieźliśmy żadnych informacji, które by były w tym momencie do przekazania dla państwa i dla mieszkańców. Inżynier kontraktu nie dysponował dokumentami, które moglibyśmy sobie wziąć i tu pokazać. Ma być następne spotkanie - na które czekamy -  i prawdopodobnie mają być te dokumenty przekazane do zapoznania się – mówił na ostatniej sesji Józef Tęcza, zastępca wójta gminy.

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE