Reklama

Radny i mieszkańcy chcą zamontowania progów zwalniających. Argumentują, że będzie wtedy bezpieczniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Freepik

Radny i mieszkańcy chcą zamontowania progów zwalniających. Argumentują, że będzie wtedy bezpieczniej - Zdjęcie główne

Radny wnioskuje o zamontowanie progów zwalniających. | foto Freepik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny wnioskuje o powstanie nowych progów zwalniających. Na których drogach "śpiący policjant" ma powstrzymać kierowców z ciężką nogą?

- Na prośbę mieszkańców Kolbuszowej Górnej i Kolbuszowej zwracam się z wnioskiem o montaż progów zwalniających na drogach gminnych w tychże miejscowościach

- napisał radny Michał Karkut do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. 

 

Bat na kierowców

 Remonty dróg gminnych, jakie sukcesywnie prowadzone są na terenie gminy Kolbuszowa, przyczyniają się do znacznej poprawy jakości życia i są odpowiedzią na wieloletnie starania mieszkańców. 

Większość mieszkańców korzysta z tych dróg zgodnie z przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego. - Zdarzają się jednak jednostki, które pojawienie się kawałka prostej asfaltowej drogi traktują jako okazję do sprawdzenia swoich umiejętności jako kierowcy samochodu bądź motocykla - podkreśla radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej. 

Samorządowiec z przykrością dodaje, że niestety te jednostki doprowadzają do wielu niebezpiecznych sytuacji, o czym został poinformowany. 

 

- W związku z powyższym wnioskuję o montaż progów zwalniających na ul. Piaskowej w Kolbuszowej w okolicy nr 13 A oraz w Kolbuszowej Górnej na drodze na Dolnym Wojkowie w okolicach numerów 201C i 198

- nadmienił Michał Karkut. 

 

Urząd odpisał

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, odpisał rademu, że interpelacja została przekazana do rozpatrzenia przez powiatową komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Komisja ta składa się z sześciu osób: przedstawiciela policji, starostwa powiatowego, zarządu dróg powiatowych oraz przedstawiciela danej gminy. O wynikach wizji w terenie i decyzji komisji poinformujemy w kolejnych numerach Korso Kolbuszowskie. 

Radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej wnioskuje, aby na odcinku drogi publicznej w Kolbuszowej Górnej powstały progi zwalniające. To przysiółek Dolny Wojków pomiędzy numerem posesji 201C a 198.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy