Reklama

Radni uchwalili sieć szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych

Opublikowano:
Autor:

Radni uchwalili sieć szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni Rady Powiatu Kolbuszowskiego podjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowej reformy szkolnictwa. Wcześniej projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Kuratora Oświaty i Związków Zawodowych.

Ważniejsze zmiany polegają na:

  • przekształceniu Zasadniczej Szkoły Zawodowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej na Szkołę Branżową I stopnia. Swoje funkcjonowanie szkoła pod nową nazwą rozpocznie 1 września 2017 r. 
  • przekształceniu 4-letniego Technikum, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych na Technikum 5-letnie. Pięcioletnie Technikum po raz pierwszy zafunkcjonuje 1 września 2019 r. 
  • przekształceniu 3-letniego Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej na 4-letnie Liceum. Szkoła w nowym trybie rozpocznie kształcenie w roku szkolnym 2019/2020. 
  • przekształceniu Zasadniczej Szkoły Zawodowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni na Szkołę Branżową I stopnia. Swoje funkcjonowanie Szkoła Branżowa I stopnia rozpocznie 1 września 2017 r.  
  • przekształceniu 4-letniego Technikum, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni na Technikum 5-letnie. Pięcioletnie Technikum po raz pierwszy zafunkcjonuje 1 września 2019 r.
  • wyodrębnieniu Szkoły Podstawowej Specjalnej (ośmioletniej) oraz Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Placówki te swoje funkcjonowanie rozpoczną 1 września 2017 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE