Reklama

Radni miejscy nadali imię powstającym bulwarom nad Nilem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Radni miejscy nadali imię powstającym bulwarom nad Nilem - Zdjęcie główne

Wizualizacja. Tak będą wyglądać zagospodarowane tereny wzdłuż rzeki Nil. | foto UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni zagłosowali za nadaniem imienia bulwarom nad Nilem w Kolbuszowej. Nie wszystkim jednak ten pomysł się spodobał.

Tematykę tego punktu obrad rady miejskiej przedstawił Tadeusz Serafin, kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej.

Zagłosowali

Z wnioskiem o nadanie takiej nazwy zwrócił się Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej wraz z katolickim stowarzyszeniem Civitas Christiana. Mowa o działkach za kościołem i tereny wzdłuż Nilu. 

- Projekt tej uchwały był przesłany na opiniowanie do zarządu Osiedla Mieszkaniowego nr 2 w Kolbuszowej. Na spotkaniu 10 sierpnia zarząd wyraził opinię, aby powstałemu bulwarowi nadać nazwę Bulwar nad Nilem natomiast terenowi pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego obok powstałego amfiteatru nazwę Plac Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Takie stanowisko zostało później przedstawione na posiedzeniu komisji mandatowo-regulaminowej 22 września

- wyjaśnił kierownik Serafin.

Komisja sześcioma głosami za a jednym przeciw przegłosowała, aby ostatecznie nazwa tego terenu brzmiała: Bulwary nad Nilem im. Błogosławionego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

- Chciałem dopowiedzieć, że na komisji był obecny przewodniczący osiedla Karol Wesołowski i zarząd osiedla przychyla się. Różnica była taka, że zarząd chciał, aby w nazwie był "bulwar nad Nilem" z dołączeniem imienia kardynała. Uznaliśmy, że Nil jest nazwą marketingową i we wszystkich miastach, jeżeli jest bulwar nad rzeką, to występuje ona w nazwie

- dodał Krzysztof Wójcicki, członek prezydium rady miejskiej. 

Uchwała została przyjęta: 18 radnych było za, radni Barbara Draus, Józef Fryc i Karkut Michał byli przeciw. 

Tak będzie

 Ścieżki pieszo-rowerowe, amfiteatr dla publiczności z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem, multimedialna fontanna, obiekty do  plenerowej aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży, dodatkowe miejsca postojowe - to niektóre elementy powstającej infrastruktury bulwarów nad Nilem. Prowadzona w centrum miasta inwestycja będzie służyła do wypoczynku oraz rekreacji dzieci i dorosłych mieszkańców gminy. Zakończenie prac zaplanowane jest na grudzień 2021 roku.

Jak zapowiadają kolbuszowscy urzędnicy, tereny w centrum miasta zmienią się nie do poznania. Za ponad 4,4 mln zł zagospodarowane zostaną obszary wzdłuż Nilu. Inwestycję podzielono na trzy zadania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy