Reklama

Rada Miejska w Kolbuszowej debatuje nad podwyżkami diet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Rada Miejska w Kolbuszowej debatuje nad podwyżkami diet - Zdjęcie główne

Radnych z gminy Kolbuszowa czeka podwyżka diet. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Spore podwyżki diet szykują sobie radni miejscy z gminy Kolbuszowa. Samorządowcy spotkali się za zamkniętymi drzwiami, aby rozmawiać o pieniądzach. Na takie rozmowy nie chciał pozwolić Tomasz Buczek. Co z tego wyszło?

Wczoraj (15 listopada) radni miejscy spotkali się za zamkniętymi drzwiami. Do dyskusji chciał dołączyć mieszkaniec Kolbuszowej Górnej, nie uzyskał jednak zgody na udział w rozmowach. 

- To, co się wydarzyło w poniedziałek w Kolbuszowej, nie przystoi ludziom, którzy mienią się reprezentacją mieszkańców. Radni okazali brak szacunku wyborcom poprzez zatajanie spraw zarządzania finansami publicznymi. Jak dla mnie to białoruskie standardy, a nie europejskie

- zaznacza Tomasz Buczek. 

Zaproponowane podwyżki diet dla radnych są znaczne. W projekcie uchwały, którą mają zająć się radni, czytamy, że będą one uzależnione od diety ustalonej przez Radę Ministrów w gminach od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców. 

 Tym samym przewodniczący rady miesięczną dietę w wysokości 94 procent wartości diety ustalonej. Wiceprzewodniczący otrzymuje miesięczną dietę w wysokości 73 procent wartości, a radny 63 procent. 

Przenosząc to na kolbuszowskie podwórko, wynika, że 3027 zł netto miesięcznie może zarabiać Krzysztof Wilk, przewodniczący rady. Jako członkowie prezydium Krzysztof Wójcicki i Krzysztof Kluza 2351 zł, natomiast szeregowi radni po 2029 zł.

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej w rozmowie z Korso, podkreśla, że nie wierzy radnym i przewodniczącemu w ani jedno słowo zapewnień, że nie robią nic za plecami wyborców.

- Gdyby tak było, nie baliby się zabierać głosu przed kamerą i w mojej obecności. A co do poziomu dyskusji jaką prowadzili radni wolę się nie wypowiadać.
Sami państwo oceńcie klasę człowieka, który na moje pytanie odpowiada, że przyszli sobie flaszkę wypić. Radni stracili w moich oczach. Nie wszyscy. Byli tacy, którzy zachowywali się z klasą, ale byli w zdecydowanej mniejszości

- kontynuuje Tomasz Buczek. 

W sprawie ustalenia zasad wypłat diet dla radnych za udział w pracach organów gminy Kolbuszowa, samorządowcy spotkali się we wtorek (16 listopada). Do tematu wrócimy.

Aktualne miesięczne wysokości diet obowiązują od września 2019 roku oraz nowe proponowane stawki:

  • Przewodniczący rady - 1950 zł (3027 zł)
  • Wiceprzewodniczący rady - 1365 zł (2351 zł)
  • Przewodniczący komisji - 877,50 zł (brak propozycji)
  • Radny - 838,50 zł (2029 zł)
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy