Puchar wójta: niesportowe zachowanie, przerwany mecz i zakaz gry [FOTO]

WIADOMOŚCI Turniej o Puchar Wójta Gminy Cmolas został rozstrzygnięty. Mecz o pierwsze miejsce został jednak przerwany w drugiej połowie.

Turniej o puchar odbył się w niedzielę, 19 lipca. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny z cmolaskiej gminy: Tempo Cmolas, Ceramika Hadykówka, Ostrovia Ostrowy Baranowskie oraz Vigor Trzęsówka. W półfinale drużyna z Cmolasu zmierzyła się z piłkarzami z Hadykówki, wygrywając 2:0. Ostrowy Baranowskie natomiast wyszły zwycięzko, ogrywając przeciwników z Trzęsówki 6:2. Finał rozegrał się o godz. 17 na stadionie sportowym w Cmolasie.

Tempo i Ostrovia

W ostatecznej rozgrywce starli się piłkarze z Cmolasu i Ostrów Baranowskich. - Zwycięzcą jest nasza drużyna - napisało na swoim profilu na Facebooku Tempo Cmolas. - Po długiej przerwie, w końcu nasz zespół zdobył tytuł najlepszego gminnego zespołu - czytamy.

Zawodnicy z Tempa zwyciężyli z Ostrovią 3:1. Ostatnim strzelonym golem w meczu był rzut karny w bramkę drużyny Ostrów Baranowskich.

Przerwali w drugiej

Po tym jak sędzia zarządził rzut karny, piłkarze z Ostrów nie ukrywali nerwów i złości. Jeden z zawodników cisnął piłą wprost w siedzących na trybunach kibiców. - W finale drużyna Ostrovii musiała przełknąć gorycz porażki, jednak szkoda, że w niezbyt sportowych emocjach - napisało Tempo Cmolas.

Mecz o pierwsze miejsce nie został dokończony, a zawodnicy z Ostrów Baranowskich postanowili przed końcem spotkania opuścić plac gry, oddając wygraną walkowerem. Trzecie miejsce należy do Ceramiki Hadykówka, która wygrała mecz z Vigorem Trzęsówka. Po meczu Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas wręczył puchar i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn, które brały udział w turnieju.

Wójt gminy Cmolas wydał komunikat. Zakazał on klubowi "Ostrovia"udziału w przyszłorocznych rozgrywkach. Dlaczego?

- W związku  z wysoce niesportowym zachowaniem spowodowanym przez zawodników i działaczy drużyny KS "Ostrovia" Ostrowy Baranowskie, który wydarzył się w trakcie meczu finałowego o Puchar Wójta Gminy Cmolas w dniu 19 lipca, weryfikuję wynik meczu finałowego na walkower 3:0 dla drużyny KS "Tempo" Cmolas

- wyjaśnia Eugeniusz Galek, wójt Gminy Cmolas.

Przypomnijmy, że jeden z zawodników podczas finałowego meczu cisnął piłką w trybuny, wprost na siedzących kibiców. Piłkarze z Ostrów nie zgodzili się bowiem z decyzją sędziego o zarządzonym karnym oraz z decyzją sędziego bocznego, że piłka wpadła do bramki. Po wszystkim zeszli oni z boiska przerywając mecz, a tym samym zmieniając wynik z 3:1 na 3:0 dla drużyny "Tempa".

- Wykluczam  drużynę KS "Ostrovia" Ostrowy Baranowskie z rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Cmolas w roku 2021 r. - napisał wójt Galek.