Reklama

Psa i śmieci porzucili w lesie w Płazówce

Opublikowano:
Autor:

Psa i śmieci porzucili w lesie w Płazówce  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasz Czytelnik zgłosił, że zauważył trzy osoby wyrzucające śmieci do lasu w Płazówce. Prawdopodobnie one również porzuciły tam psa, który później błąkał się po okolicy.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 28 listopada, tuż po godz. 13 w Płazówce (gm. Dzikowiec). - Jest z dnia na dzień coraz zimniej, jest dużo akcji różnych dla psów, jest nawet schronisko, ale dla mnie takie zachowanie jest nie do pomyślenia - pisze o porzuceniu czworonoga Czytelnik.

Mężczyzna poinformował, że trzy osoby przyjechały i wyrzuciły śmieci oraz pozostawiły psa, którego najprawdopodobniej chciały się pozbyć. - Samochód to czarny volkswagen golf 5 na kolbuszowskich numerach rejestracyjnych - opisuje świadek zdarzenia. Jak dodaje, w samochodzie były dwie kobiety i mężczyzna. - Niestety nie dysponuje jakiś super zdjęciami, bo nie zdążyłem do nich podejść. Jest teraz zimno, a wyrzucić psa, to nieludzkie - pisze.

Cała sprawa została przekazana Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej wraz z numerami rejestracyjnymi, które podał nasz Czytelnik. Do tematu z pewnością będziemy wracać.

Za porzucenie zwierzęcia grozi wysoka kara i jest to przestępstwo. Osoba taka podlega karze pozbawienia wolności do trzech lat.

 Policjanci przypominają także, że wyrzucanie śmieci do lasu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną do 5 tys. złotych lub karą aresztu. Wyrzucenie śmieci do lasu może również zostać zakwalifikowane jako przestępstwo w myśl artykułu kodeksu karnego, który stanowi, że: "Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach, lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka, lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi (...) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy