Reklama

Przyznał się, że zgwałcił. Nowe ustalenia prokuratury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Przyznał się, że zgwałcił. Nowe ustalenia prokuratury  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W dalszym ciągu toczy się sprawa Artura R. mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, któremu postawiono zarzut gwałtu. Sąd przedłużył mu areszt. Do kiedy?

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R, 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. Jest on podejrzany o zgwałcenie mieszkanki Rzeszowa. Według ustaleń rzeszowskiej prokuratury wynika, że do zdarzenia miało dojść z 17 na 18 lipca 2020 roku. Sprawa w dalszym ciągu nie została zakończona.


Inne pokrzywdzone

Artura R. początkowo miał przełożony areszt do połowy stycznia 2021 roku. - Dalej wykonywane są czynności, aby uzupełnić zarzuty bądź zmierzające do tego wyjaśnienia kwestii zabezpieczonego monitoringu, który podlega oględzinom - mówił wówczas Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Telefon i laptop oskarżonego zostały zabezpieczone. - Powołany został biegły, który dokonuje tych oględzin - dodał prokurator Król. Komputer został zabezpieczony w celu ustalenia pewnych okoliczności, które wyszły na jaw w toku postępowania przygotowawczego. Paweł Król nadmienił, że w grę mogą wchodzić również inne osoby pokrzywdzone. Przesłuchiwani byli świadkowie na okoliczności dodatkowych zdarzeń z tym związanych.

Zatrzymany

Przypomnimy, że w lipcu ubiegłego roku Artur R., pytając o drogę, miał zwabić pokrzywdzoną do swojego samochodu. - Uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskiej miejscowości (Rudna Mała), gdzie, stosując przemoc fizyczną, doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego - mówi wówczas Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Gdy młoda kobieta opuściła samochód, po przewiezieniu jej przez Artura R. z powrotem do Rzeszowa. Matka pokrzywdzonej o powyższym zdarzeniu poinformowała organy ścigania.

W wyniku podjętych czynności 19 lipca Artur R. został zatrzymany, a następnie postawiono mu zarzut gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Za zarzucane Arturowi R. czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nowe ustalenia

Po kilku miesiącach od zdarzenia wracamy do sprawy. Czy rzeszowska prokuratura ma nowe ustalenia? Prokurator Paweł Król poinformował, że w stosunku do Artura R. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przedłużył tymczasowe aresztowanie do 14 kwietnia 2021 r. - Nadto w zakresie dotyczącym oględzin telefonu i laptopa czynności te zostały już wykonane przez biegłego, jednakże nie ujawniono szczególnych zapisów, które miałyby mieć doniosłe znaczenie dla prowadzonego śledztwa - wyjaśnia rzecznik prokuratury. - Ponadto do chwili obecnej Arturowi R. nie ogłoszono innych zarzutów niż pierwotnie. Obecnie podejmowane są czynności zmierzające do ustalenia, czy podobnych czynów nie dopuścił się względem innych osób - dodaje prokurator.

Do tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy