Reklama

Przyroda bez tajemnic

Opublikowano: ndz, 27 lis 2016 05:00
Autor:

Przyroda bez tajemnic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie z sześciu gimnazjów z powiatu kolbuszowskiego zmierzyli się w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Młody Olimpijczyk”. Zmagania miały miejsce w środę (9 listopada) w Zespole Szkół w Widełce.

W konkursie wzięli udział uczniowie drugich klas z dwóch kolbuszowskich gimnazjów oraz ich koledzy z Dzikowca, Woli Raniżowskiej, Kupna i Widełki. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna mieszana, która miała do rozwiązania różnego typu zadania z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. - Celem naszego konkursu była popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród młodzieży gimnazjalnej oraz wzbudzanie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody – wyjaśniają organizatorzy powiatowych zmagań.

Prace uczniów oceniła komisja w składzie: MirosławKarkut, dyrektor ZS w Widełce,  Józef Sito, inżynier nadzoru Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Najlepiej z zadaniami poradził sobie zespół z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej. Na trzecim stopniu podium znaleźli się uczniowie z Woli Raniżowskiej.

Patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.