Reklama

Przy targu w Cmolasie nie ma jak zaparkować i ciężko przejechać. Radni mają pomysł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: B. Posłuszny

Przy targu w Cmolasie nie ma jak zaparkować i ciężko przejechać. Radni mają pomysł  - Zdjęcie główne

Podczas środowych i sobotnich targów ruch przy ulicy wokół placu jest bardzo duży, a miejsc parkingowych brakuje. | foto B. Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Każda środa i sobota to dni, w których ciężko przejechać obok targowiska z Cmolasie. Zatłoczona i zakorkowana ulica oraz brak miejsc parkingowych to główny problem tego miejsca. Klub Radnych "Głos Mieszkańców" z gminy Cmolas ma jednak pomysł, jak go rozwiązać.

Dotąd zatłoczona ulica wzdłuż drogi powiatowej, w pobliżu targu i Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie, miałaby zyskać miejsca parkingowe. 

Problem z zaparkowaniem przy targu i przedszkolu 

Radni zwrócili się do cmolaskiego urzędu o zabezpieczenie w przyszłym roku pieniędzy na opracowanie i wykonanie zatok parkingowych wzdłuż drogi, od skrzyżowania z krajową "dziewiątką" w kierunku torów. Nowe parkingi miałyby zastąpić dotychczasowe szerokie pasy zieleni.

- Wniosek uzasadniamy koniecznością poprawy bezpieczeństwa, organizacji ruchu i postoju pojazdów na tym odcinku

- czytamy w piśmie radnych. 

Samorządowcy wskazują, że w dni targowe (w środy i soboty) nasilenie ruchu i zatłoczenie jezdni oraz chodnika i poboczy, w tym wspomnianego pasa zieloni, jest bardzo duże.

- Dodatkowo codziennie dowożone i odbierane są dzieci z przedszkola "Ochronka"

- zauważają.

Brak jest jednak dogodnego dojazdu do placówki czy zaparkowania samochodu. Zdaniem radnych zatoki postojowe wzdłuż jezdni byłyby znaczącym ułatwieniem. 

Dodatkowa korzyść z nowych miejsc parkingowych 

Dodatkową korzyścią, jaką zauważają wnioskodawcy, jest to, że z parkingów mogliby korzystać mieszkańcy dojeżdżający do pracy szynobusami, które w ostatnim czasie są coraz popularniejszą formą transportu.

- Jest to istotne wobec planów wybudowania parkingu i wiaty rowerowej przy stacji kolejowej na dość ograniczonym obszarze, którym obecnie dysponujemy -

dodają członkowie klubu. 

Odpowiednie zaprojektowanie wnioskowanych zatok postojowych i ich wykonanie z płyty lub kostki ażurowej nie pozbawiłoby, zdaniem rajców, zatok funkcji zielonego terenu, a dodatkowo pełniłyby funkcję powierzchni chłonnej dla wody opadowej z drogi. 

Czy gmina znajdzie pieniądze i zrealizuje pomysł? Jest to propozycja na przyszły rok. Do tematu wrócimy.

Członkowie Klubu Radnych "Głos Mieszkańców"

  • Stanisław Siębor, przewodniczący
Członkowie:

  • Rafał Stróż
  • Andrzej Bujak
  • Piotr Maciąg
  • Andrzej Zagroba

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy