Reklama

Przetarg na wywóz śmieci unieważniony. Co dalej?

Opublikowano:
Autor:

Przetarg na wywóz śmieci unieważniony. Co dalej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańska gmina jest po przetargu na wywóz śmieci. Cena, jaką zaproponował jedyny oferent, przekracza kwotę, jaką chce przeznaczyć na to zadanie gmina. Czy dojdzie do podpisania umowy?

W poniedziałek, 19 października, o godz. 12 otwarto wszystkie oferty, które złożyli przedsiębiorcy. 

Jedyną chętną firmą do wywozu śmieci na terenie gminy okazało się Konsorcjum FCC sp. z o.o. - Lider z partnerem Przedsiębiorstwem Handlowo - Usługowym "Zieliński". 

Ci sami wykonawcy zajmują się wywozem śmieci na terenie gminy w tym roku. Kwota usługi, jaka została zaproponowana przez konsorcjum w przetargu, to 1 194 598,80 zł. Z kolei kwota, jaką gmina zamierza wstępnie przeznaczyć na inwestycję, to 958 041 zł.

Skontaktowaliśmy się z Janiną Wójtowicz, zastępcą wójta gminy Majdan Królewski, by dopytać o wynik oceny przedstawionej oferty. Przedstawicielka gminy poinformowała nas we wtorek (27 października), że przetarg został unieważniony.


Powodem takiej decyzji jest brak zabezpieczonej kwoty, jaką życzył sobie jedyny oferent. Gmina na to zadanie nie może przeznaczyć tak dużej kwoty. Jak nasza rozmówczyni poinformowała dalej, ogłoszony zostanie kolejny przetarg w najbliższym czasie.

Jak dotąd, w tym roku w gminie Majdan Królewski nie było żadnych podwyżek cen za śmieci. Zapytaliśmy zastępcę wójta, czy możliwy jest wzrost cen za wywóz odpadów. Nasza rozmówczyni podkreśliła, że ciężko to określić na obecną chwilę. Wszystko zależeć będzie od wyniku kolejnego przetargu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE