Reklama

Przemarsz ulicami Raniżowa z żywym osiołkiem. Obchody Niedzieli Palmowej odbędą się w parafii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już w niedzielę (2 kwietnia) obchodzona będzie Niedziela Palmowa. Z tej okazji parafia Raniżów po raz kolejny organizuje tradycyjny już przemarsz ulicami Raniżowa, w którym udział bierze wielu wiernych, a także żywy osiołek, który jest niewątpliwą atrakcją.

Ks. Bogdan Piekut, proboszcz parafii w Raniżowie poinformowała, że uroczysty obchód odbędzie się na sumie. Rozpoczęcie na rynku w Raniżowie o godz.11.15 z udziałem prawdziwego osiołka. 

- zachęca do udziału proboszcz Bogdan Piekut. 

Niedziela Palmowa to święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą. W tym roku święto to przypada na 2 kwietnia.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Święto zostało ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. 

W tym roku święta Wielkanocne wypadają w kwietniu: 

  • 6 kwietnia - Wielki Czwartek
  • 7 kwietnia - Wielki Piątek 
  • 8 kwietnia - Wielka Sobota 
  • 9 kwietnia - Wielkanoc 
  • 10 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy