Reklama

Przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej do przesunięcia. Gdzie będzie teraz?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej do przesunięcia. Gdzie będzie teraz? - Zdjęcie główne

Przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej nie będzie znajdowało się już w tym miejscu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowa Komisja Ruchu Drogowego w Kolbuszowej zadecydowała o zmianie lokalizacji przejścia dla pieszych na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Wrócił temat zebry na ul. Jana Pawła II w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Obrońców Pokoju. 

Jeszcze w grudniu 2020 roku radny Dorian Pik składał interpelację w tej sprawie. - Usytuowanie przejścia dla pieszych tak blisko skrzyżowania powoduje wysokie niebezpieczeństwo potrącenia pieszych użytkowników drogi przez użytkowników zmotoryzowanych - argumentował wtedy radny Dorian Pik. 

Fatalne miejsce

Temat kontynuował również Michał Karkut.  - Bardzo bym prosił o przygotowanie harmonogramu prac, jakie zostały podjęte, dotyczących przeniesienia przejścia dla pieszych na ulicy Jana Pawła II. W dalszym ciągu to przejście jest w fatalnym miejscu. Nic się tam nie zmieniło i dochodzi do różnych sytuacji, kiedy samochody próbują wyjeżdżać, a piesi wyskakują zza tych samochodów - stwierdził radny Karkut.

Samorządowiec dodał, że na tym skrzyżowaniu trzeba zachować szczególną ostrożność i jeździ się tam bardzo uważnie, ale czasami dochodzi tam do bardzo nieprzyjemnych sytuacji

Jaka decyzja?

Końcem września odbyło się spotkanie powiatowej komisji ruchu drogowego celem rozpatrzenia wniosków w sprawie zmian organizacji ruchu i dokonania przeglądu oznakowania dróg gminnych i powiatowych.

- Po przeanalizowaniu stanu faktycznego podjęto decyzję o konieczności przesunięcia przejścia dla pieszych przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej o około 20 metrów w kierunku siedziby Poczty Polskiej - odpowiada Referat Gospodarki Komunalnej Dróg i Transportu w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. 

Przejście zostanie przeniesione po przygotowaniu projektu stałej organizacji ruchu i zatwierdzeniu projektu przez Komendę Powiatową Policji i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Przejście zostanie usytuowane na wysokości ogrodzenia posesji, na której znajduje się sklep i serwis kosiarek.

Na ten moment nie został jeszcze wskazany wykonawca, który zajmie się przesunięciem pasów, ponieważ urząd nie zna dodatkowego zakresu prac, które gmina Kolbuszowa będzie musiała wykonać na ul. Jana Pawła II. Dotychczas usługę poziomego oznakowania dróg i parkingów wykonywał Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Kolbuszowej.

Ile to będzie kosztowało? Tego dowiemy się po przygotowaniu kosztorysu inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy