Reklama

Przejścia dla pieszych to, zdaniem radnego, temat wielu interwencji

Opublikowano:
Autor:

Przejścia dla pieszych to, zdaniem radnego, temat wielu interwencji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tym razem wniosek miejskiego radnego musi poprzeć kolbuszowski starosta.

Interpelacja napisana została na prośbę nie tylko mieszkańców, ale i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Radny Józef Fryc domaga się, aby burmistrz wystąpił do starosty kolbuszowskiego o uzyskanie pozytywnej opinii w sprawie namalowania pasów na jezdni. Przejście ma się pojawić na skrzyżowaniu ul. Janka Bytnara, ul. Szopena i ul. Jana Pawła II. - Rano mamy tam do czynienia z dużym natężeniem ruchu - zaznacza radny Józef Fryc.

Argumentacja samorządowca jest uzasadniona. Połączenie ulic jest niebezpieczne i posiada tylko jedno przejście dla pieszych. Rzeczą oczywistą jest, że w godzinach rannych przechodzi tam duża ilość dzieci i nastolatków. Radny wyjaśnia, że często zdarza się sytuacja, kiedy nie przechodzą oni przez istniejące przejście. Przez co może to prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji. Rodzice chcą zapewnić swoim dzieciom maksimum bezpieczeństwa, dlatego zgłosili się ze swoim problemem do radnego Fryca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE