Reklama

Przedszkolaki z Kolbuszowej odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nowej Dębie

Opublikowano:
Autor:

Przedszkolaki z Kolbuszowej odwiedziły Jednostkę Wojskową w Nowej Dębie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wychowankowie placówki nr 3 na wycieczkę pojechały we wtorek, 23 października.

Celem wizyty w Nowej Dębie było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki. Zwiedzanie rozpoczęto od wizyty w Sali Tradycji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej, często niebezpiecznej żołnierskiej służbie. Z zainteresowaniem oglądały wojskowy mundur i przyrządy służące żołnierzom w codziennej pracy. Następnie przedszkolaki oglądały bojowe pojazdy wojskowe. Wielkim zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszył się ogromny czołg, przy którym zrobiono im pamiątkowe zdjęcie.

 Dużo wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Wojskowej Straży Pożarnej. Tam dzieci oglądały samochody strażackie i ich wyposażenie. Odwiedziły również punkt dowodzenia straży, gdzie znajduje się stanowisko monitorowania terenu. 

 - Wizyta w wojsku stała się dla dzieci lekcją patriotyzmu i dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Być może wśród przedszkolaków będą tacy, którzy w przyszłości wybiorą służbę ojczyźnie i zasilą zawodowych żołnierzy - mówi Barbara Czachor, nauczyciel w kolbuszowskiej "Trójce".

 Dzieciaki wszystkim żołnierzom życzyły pokoju i wytrwałości w pełnieniu trudnych zadań. Obiecały, że będą pamiętać o bohaterach, którzy walczyli w obronie niepodległości naszej Ojczyzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE