Reklama

"Kino pod gwiazdami" w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Kolbuszowej. Na wspólne spędzenie wieczoru zaprasza Andrzej Chmielowski, prezes ROD [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek i piątek (4 i 5 sierpnia) o godz. 20 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Prefabet" w Kolbuszowej będzie miało miejsce "Kino pod gwiazdami". - Widzimy, że nasi działkowcy (głównie osoby starsze) potrzebują takich spotkań i przede wszystkim kontaktu z innymi osobami - mówi Andrzej Chmielowski, prezes ROD.

Kino plenerowe dla dzieci odbędzie się dzisiaj (czwartek, 4 sierpnia) o godz. 20. Dzień później, o tej samej godzinie, filmy pod gwieździstym niebem będą oglądać dorośli. - Pomysł zrodził się podczas jednego z wieczorów spędzonych na działce w gronie działkowych sąsiadów - powiedział w rozmowie z nami Andrzej Chmielowski, prezes ROD w Kolbuszowej i dodał:

- Naszym założeniem jest wyciągnięcie starszych ludzi (głównie działkowców, ich dzieci i wnuków) do spędzenia wspólnie czasu wolnego oraz integracja pokoleń. Czasy koronawirusa nie sprzyjały takim spotkaniom. Mam wrażenie, że ludzie pozamykali się wieczorem w domach

Przedstawiciel kolbuszowskiego ogrodu działkowego nadmienił, że w przeszłości były organizowane podobne wydarzenia - głównie podczas rozgrywek Euro w piłkę nożną. Wtedy, jak mówi, zainteresowanie wieczornymi spotkaniami na działkach było ogromne.

- Widzimy, że nasi działkowcy (głównie osoby starsze) potrzebują takich spotkań i przede wszystkim kontaktu z innymi osobami. Podczas tegorocznego kina chcemy również uatrakcyjnić czas najmłodszym. 2 tygodnie temu zrobiliśmy pierwsze kino pod gwiazdami dla dzieci. Największą atrakcją dla nich była nocna projekcja bajki i powrót do domu w zupełnej ciemności

- wspominał.

Andrzej Chmielowski w rozmowie z Korso podkreśla, że wszystkie tego typu inicjatywy, które integrują społeczność, są godne uwagi i dają ogromną motywację do życia. Co prawda kino pod gwiazdami skierowane jest głównie dla działkowiczów, jednak jak powiedział nam inicjator wydarzenia, każdy jest mile widziany.

Warto dodać, że wstęp jest bezpłatny. Każdy ma natomiast zorganizować we własnym zakresie leżak, koc i przekąski. W galerii znajdziecie natomiast zdjęcia z ostatniego kina plenerowego dla najmłodszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy