Reklama

Przebudowa ulic Przemysłowej i Żytniej w Kolbuszowej za 6 mln zł. Zobacz postępy prac

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Przebudowa ulic Przemysłowej i Żytniej w Kolbuszowej za 6 mln zł. Zobacz postępy prac - Zdjęcie główne

Drogowcy pracują przy przebudowie ul. Żytniej oraz ul. Przemysłowej w Kolbuszowej. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej trwają prace związane z przebudową ulic Żytniej i Przemysłowej, które poprawią układ komunikacyjny miasta oraz usprawnią dostęp do terenów inwestycyjnych. Realizację inwestycji o wartości ponad 6 milionów złotych powierzono Miejskiemu Przedsiębiorstwu Dróg i Mostów Sp. z o.o z Rzeszowa. Na czas trwania robót wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Trwają prace drogowe przy ul. Żytniej i Przemysłowej w Kolbuszowej. Remont ulic w części przemysłowej miasta poprawi komunikację oraz ułatwi rozwój terenów inwestycyjnych. Wartość prac przekracza 6 mln zł, a dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 5,5 mln zł.

 

- W ramach prac przy ul. Przemysłowej zostanie wykonana nowa konstrukcja jezdni i chodnika, przebudowane zostaną istniejące zjazdy publiczne i prywatne, a także sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej. Ponadto powstanie kanał technologiczny, a sieć elektroenergetyczna zostanie przebudowana, a także zostanie zbudowane oświetlenie

- przekazują pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Roboty budowlane przy ul. Żytniej prowadzone są na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Ulica otrzyma nową nawierzchnię i oświetlenie, powstanie chodnik, odcinek dla pieszych i rowerzystów oraz 8 miejsc parkingowych. Planowane są również prace związane z odwodnieniem drogi i kanału technologicznego oraz przebudową istniejących zjazdów.

Rozpoczęcie inwestycji miało miejsce w połowie marca, a jej wykonawcą jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa, które wygrało przetarg ogłoszony przez gminę Kolbuszowa.

Umowa z wykonawcą obejmuje obie ulice i została podpisana 5 grudnia ubiegłego roku. Prace mają trwać 230 dni roboczych, a na czas ich wykonywania wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Prace prowadzone są etapami, przy zamknięciu odcinków drogi związanych z budową jezdni oraz przy zajęciu jednego pasa ruchu w pozostałych przypadkach. Na czas zamknięcia ulic wprowadzono objazdy przez sąsiednie ulice.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy