Reklama

Prośba komendanta o dofinansowanie zakupu nowego samochodu dla funkcjonariuszy policji

Opublikowano: sob, 23 lut 2019 14:00
Autor:

Prośba komendanta o dofinansowanie zakupu nowego samochodu dla funkcjonariuszy policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Włodarze gmin, którzy zebrali się w środę, 13 lutego, na konwencie, zadeklarowali swoją pomoc. Każda z gmin ma dołożyć po kilka tysięcy złotych do inwestycji.

Wsparcie finansowe

 

Stanisław Babula, komendant KPP w Kolbuszowej, poinformował obecnych na zebraniu samorządowców o możliwości wsparcia. - W 2019 r. będzie możliwość zakupu sprzętu transportowego - mówił funkcjonariusz policji.

Pieniądze pochodzić mają z programu modernizacji policji oraz z funduszu wsparcia policji. Jak zaznaczył komendant Babula, planowane wsparcie ze strony samorządów lokalnych miałoby wynieść połowę wartości samochodu.

 

Możliwości zakupu

 

Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej ma do wyboru kilka samochodów dla swojej jednostki. - Wyszczególnione rodzaje samochodów, jakie można by było zakupić, to samochody osobowe w wersji oznakowanej lub nieoznakowanej.

Jak poinformował komendant, samochód oznakowany jest droższy o kilka tysięcy od radiowozu bez oznakowania. - Kolejne możliwości to samochód suw w wersji oznakowanej za 100 tys. zł, wóz typu suw w wersji nieoznakowanej za 95 tys. zł i samochód furgon patrolowy za 180 tys. zł - wymieniał insp. Babula.

 Jak podkreślił komendant, do 22 lutego musi dać odpowiedź komendantowi wojewódzkiemu, odnośnie zakupu radiowozu z uwzględnieniem rodzaju pojazdu i wysokości środków deklarowanych przez samorządy.

 

Flota policji

 

Komendant kolbuszowskiej policji przedstawił włodarzom na spotkaniu stan i liczbę samochodów policyjnych. - Na chwilę obecną jednostka dysponuje dziewiętnastoma samochodami - poinformował insp. Stanisław Babula. - Siedem z nich to samochody nieoznakowane.

Najstarszy samochód, jakim dysponuje KPP Kolbuszowa, to pojazd z 2004 roku, najnowszy nabytek został wyprodukowany w 2015 roku. - Najnowsze samochody również zostały pozyskane w ramach podobnego sponsoringu pół na pół - zaznaczył przedstawiciel policji. - Są to dwie kie ceed, oznakowane z 2015 i 2013 roku.

Jak dodał komendant, po analizie tego, czym dysponuje jednostka, występują już braki w sprzęcie transportowym w wersji nieoznakowanej. - Są to samochody, którymi jeżdżą policjanci z dochodzeniówki i policjanci operacyjni, którzy jeżdżą po terenie do obsługi zdarzeń - poinformował inspektor.

Według analizy komendanta, policja posiada dwa wysłużone samochody. - Najgorszy samochód, jaki w tej chwili mam, to fiat albea z 2005 r. Co prawda ma on przebieg około 170 tys., ale ząb czasu zrobił swoje, bo ten samochód wymaga gruntownego remontu - informował na konwencie policjant. - Kolejny samochód, który się sypie, to fiat stilo z 2005 roku. Gdzieś tam w swojej historii miał kolizje w służbie. Jeżeli chodzi o nasze zapotrzebowanie, to nie jest rozsądne rozwiązanie, bo to jest plastikowy samochód.

Kolbuszowscy funkcjonariusze dysponują jeszcze jednym nieoznakowanym oplem astrą. - Opel się lepiej trzyma od tych dwóch fiatów - zauważył komendant Babula.

 

Plany na kolejne

 

KPP Kolbuszowa myśli także przyszłościowo. - Gdzieś w niedalekiej przyszłości będzie potrzeba zakupu samochodu do ciągnięcia łódki i do obsługi zalewu w Wilczej Woli - poinformował komendant. Jak dodał insp. Stanisław Babula, kolbuszowska policja stawia teraz na silniki benzynowe. Jak zauważył, z dieslami jest problem, ponieważ często się psują.

Wójtowie wszystkich gmin z powiatu kolbuszowskiego, burmistrz Kolbuszowej oraz starosta kolbuszowski zadeklarowali swoją pomoc finansową i wkład w poprawę bezpieczeństwa. Jak zaznaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska i organizatorka spotkania, samochód dofinansuje każdy samorząd powiatu. Wkład finansowy zależny będzie od ilości mieszkańców danej gminy.

 

Każda z gmin w powiecie kolbuszowskim zadeklarowała pomoc finansową w sprawie zakupu wozu dla KPP Kolbuszowa: 
- gmina Kolbuszowa: 13,5 tys. zł 
- gmina Raniżów: 4 tys. zł 
- gmina Cmolas: 4,5 tys. zł 
- gmina Dzikowiec: 3,6 tys. zł 
- gmina Niwiska: 3,4 tys. zł 
- gmina Majdan Królewski: 5,5 tys. zł 
- powiat kolbuszowski: 8 tys. zł 
Razem: 42,5 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    tomek

    Tyle z mandatów zbierają , to nie maja na auto?????