Reklama

Program 100 obwodnic w Polsce. Wśród nich Kolbuszowa

Opublikowano: sob, 8 lut 2020 21:24
Autor:

Program 100 obwodnic w Polsce. Wśród nich Kolbuszowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, na liście ogłoszonej w dniu dzisiejszym (sobota, 8 luty) przez Ministrów Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i Rafała Webera budowy 100 obwodnic w naszym kraju znalazły się między innymi: Budowa obwodnicy Kolbuszowej i Nowej Dęby.

O planie budowu prawdziwej obwodnicy Kolbuszowej pisaliśmy jako pierwsi. O tym przeczytasz TUTAJ.

- Budujemy kolejne kilometry nowych dróg. Dziś z ministrem Andrzejem Adamczykiem ogłosiliśmy zapowiadany przez premiera Mateusza Morawieckiego program budowy 100 obwodnic w ciągach dróg krajowych. Chcemy w ten sposób wyeliminować z centrów miast uciążliwości związane z korkami, nadmiernym hałasem i dużą emisją spalin. Zwiększymy komfort życia mieszkańców oraz poprawimy płynność w ruchu drogowym - informuje Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury . 

Na budowę nowych dróg szybkiego ruchu ministerstwo chce przeznaczyć 28 miliardów złotych. Do miast, które obejmie budowa, oprócz Kolbuszowej zaliczają się m.in. Nowa Dęba, Jasło, Pilzno czy Przemyśl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE