reklama
reklama

Prognoza pogody dla Kolbuszowej i okolic. Co czeka nas w drugiej połowie sierpnia? Uwaga na upały

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Prognoza pogody dla Kolbuszowej i okolic. Co czeka nas w drugiej połowie sierpnia? Uwaga na upały - Zdjęcie główne

Prognoza pogody dla Kolbuszowej i okolic. Co czeka nas w drugiej połowie sierpnia? | foto pixabay.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCICo czeka nas w pogodzie w drugiej połowie sierpnia? Czy wakacyjna pogoda utrzyma się z nami na dłużej? 
reklama

Dziś (czwartek, 17 sierpnia) odczuć możemy kolejny dzień upałów. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazać mogą nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Chwil ze słońcem może być jednak mniej. Niebo bowiem zasnuły chmury. 

Piątek, 18 sierpnia temperatura nadal oscylować będzie w okolicach 30 kresek. Spodziewane są jednak przelotne opady deszczu. 

Co czeka nas w weekend? 

Sobota (19 sierpnia) przywita nas iście wakacyjną aurą i ponad 30 stopniami na plusie. To idealny czas na opalanie i skorzystanie z letnich promieni słońca, bowiem nie zabraknie go na niebie. 

Niedziela (20 sierpnia) z podobną pogodą. 

Kolejny tydzień w Kolbuszowej i okolicach także zapowiada się bardzo ciepły i słoneczny. Deszczu spodziewać możemy się pod koniec przyszłego tygodnia, jednak wysokie temperatury nadal z nami pozostaną. Ochłodzenie synoptycy przewidują dopiero na koniec miesiące. Początek września ma być jednak nadal ciepły i słoneczny. 

Jak chronić się przed upałami?

  • Pij dużo wody: Regularne picie wody jest kluczowe w czasie upałów, aby uniknąć odwodnienia. Staraj się pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Unikaj alkoholu i napojów zawierających kofeinę, ponieważ mogą one prowadzić do odwodnienia.
  • Unikaj bezpośredniego słońca: Najbardziej intensywne promieniowanie słoneczne występuje między godziną 10:00 a 16:00. Staraj się unikać długotrwałego narażania się na słońce w tych godzinach. Jeśli jednak musisz wyjść na zewnątrz, używaj ochrony przeciwsłonecznej (kremy z filtrem UV), okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy.
  • Ubieraj się odpowiednio: Wybieraj lekkie i luźne ubrania z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, które pomogą skórze oddychać i zapobiegną przegrzewaniu się ciała.
  • Korzystaj z klimatyzacji lub wentylatora: Jeśli masz dostęp do klimatyzacji lub wentylatora, to wykorzystuj je w celu schłodzenia pomieszczeń. Jeśli nie masz takiej możliwości, odwiedzaj miejsca publiczne z klimatyzacją, takie jak centra handlowe czy biblioteki.
  • Chłodzące prysznice: Regularne chłodzące prysznice pomagają obniżyć temperaturę ciała i przynieść ulgę w upalne dni.
  • Unikaj aktywności fizycznej w gorącym powietrzu: Staraj się unikać intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz w czasie największych upałów. Jeśli musisz ćwiczyć, wybierz odpowiednią porę dnia, taką jak ranek lub wieczór.
  • Chłodzące opakowania i kompresy: Możesz stosować chłodzące opakowania lub kompresy na nadgarstki, szyję i inne miejsca, aby obniżyć temperaturę ciała.
  • Jedzenie: Wybieraj lekkie i łatwostrawne posiłki, unikając ciężkich i tłustych dań. Możesz również sięgać po owoce i warzywa, które mają wysoką zawartość wody.
  • Monitoruj objawy ciepłopochodne: Bądź czujny na ewentualne objawy ciepłopochodne, takie jak zawroty głowy, nudności, wymioty, osłabienie, bóle głowy czy wzmożone bicie serca. Jeśli zauważysz te objawy, natychmiast poszukaj chłodnego miejsca i wypij wodę.
  • Zabezpiecz dom przed ciepłem: W oknach zamknij rolety lub zasłony, aby ograniczyć dostęp słońca. Użyj wentylatorów lub klimatyzacji, jeśli masz taką możliwość. Upewnij się, że pomieszczenia w twoim domu są odpowiednio przewietrzane.
  • Starsze osoby i dzieci: Osoby starsze i małe dzieci są bardziej podatne na skutki upałów. Upewnij się, że mają odpowiednią ilość płynów, ubrania i ochronę przed słońcem.
  • Samochód: Nigdy nie pozostawiaj dzieci ani zwierząt w zamkniętym samochodzie w czasie upałów. W temperaturze nawet niewiele przekraczającej 20°C wnętrze samochodu może się bardzo szybko nagrzać i stać się śmiertelnie niebezpieczne.
 

Pamiętaj, że każdy organizm może reagować inaczej na upały, więc ważne jest, aby słuchać swojego ciała i dostosowywać się do panujących warunków. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia w czasie upałów, skonsultuj się z lekarzem.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama