Reklama

Prawie pół miliona na drogi. Gdzie?

Opublikowano: pon, 18 sty 2021 08:05
Autor:

Prawie pół miliona na drogi. Gdzie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niecałe 500 tysięcy złotych gmina Dzikowiec przekazuje dla kolbuszowskiego powiatu. Na jakie inwestycje zostanie ta kwota rozdysponowana?

Na terenie dzikowieckiej gminy będą realizowane inwestycje przy drogach powiatowych w trzech sołectwach. Urząd gminy na ten cel przeznacza pomoc finansową dla kolbuszowskiego powiatu w wysokości 462 tys. zł. Wybór poszczególnych traktów do przebudowy odbywał się w konsultacji z powiatem kolbuszowskim.

Czekali 3 lata

Na terenie Kopci zostanie przebudowana część drogi powiatowej relacji Lipnica - Kopcie. Remont obejmie 885 metrów tego traktu, gdzie będzie wzmocniona nawierzchnia. Jak poinformował nas Antoni Puzio, sołtys Kopci, prócz przebudowy tej drogi powiatowej zostanie również wybudowany nowy chodnik dla pieszych przy drodze od mostu do lasu. Jak szef miejscowości zaznaczył, o chodnik starano się 3 lata. Inwestycja ma zostać zrealizowana tego roku, jako pierwsza, jeszcze przed przebudową drogi.

Przebudowa

Również mieszkańcy Nowego Dzikowca mogą liczyć na inwestycję w sołectwie. W tej miejscowości zostanie przebudowany chodnik dla pieszych przy drodze powiatowej relacji Lipnica - Dzikowiec - Widełka. Chodzi tutaj o trakt od skrzyżowania do końca zabudowy oraz drugi odcinek - do końca "nowej zabudowy" - po stronie lewej, jadąc od Lipnicy.

Ponadto w sołectwie Wilcza Wola powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej relacji Wilcza Wola - Wola Raniżowska. Łącznie to 259 metrów traktu dla pieszych. Jak informował nas Eugeniusz Szczebwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, nowy chodnik obejmował będzie odcinek od wjazdu na zaporę do skrzyżowania na Maziarnię.

Kiedy?

Na te zadania Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej złożył wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych do Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Jak dyrektor ZDP nas poinformował, na chwilę obecną wnioski te nie zostały jeszcze rozpatrzone. Dopiero po otrzymaniu decyzji odnośnie dofinansowania ZDP ogłosi przetarg na roboty drogowe.

Kiedy można spodziewać się informacji czy dofinansowanie będzie? Dyrektor zarządu dróg zaznaczył, że wnioski zostały złożone we wrześniu ubiegłego roku, więc czas oczekiwania wydłuża się. Niestety ciężko określić cokolwiek w tej kwestii - wnioski rozpatrywane są w różnych terminach. Raz krócej, a raz dłużej należy oczekiwać wyników. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.