Reklama

Pożar kotłowni i zgubione klucze. Kolbuszowska straż pożarna podsumowała święta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

Pożar kotłowni i zgubione klucze. Kolbuszowska straż pożarna podsumowała święta - Zdjęcie główne

Najwięcej pracy strażacy mieli w Poniedziałek Wielkanocny. Gdzie interweniowali? | foto Kamil Ząbczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy strażacy podsumowali tegoroczne Święta Wielkanocne. Najwięcej interwencji odnotowali w drugi dzień świąt.

Państwowa Straż Pożarna w Kolbuszowej najwięcej razy wyjeżdżała w Poniedziałek Wielkanocny. Natomiast jedna interwencja miała miejsce w nocy z czwartku na piątek. Czego dotyczyły zgłoszenia? Sprawdzamy.

Zgubiła klucze

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali w Wielki Piątek (15 kwietnia). Przed godz. 1 w nocy po pomoc zadzwoniła kobieta, która zgubiła klucze i nie mogła dostać się do swojego mieszkania na ul. Chrobrego w Kolbuszowej. 

Jak poinformował mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków, mundurowi otworzyli mieszkanie, do którego weszli przez drzwi garażowe.

Uszkodzony piecyk i sterta gałęzi

W drugi dzień świąt strażacy mieli najwięcej pracy. W poniedziałek po raz pierwszy interweniowali około godz. 17:30 w Kolbuszowej. Zgłoszenie dotyczyło uszkodzonego piecyka gazowego w jednym z domów w Kolbuszowej. Właściciele zakręcili dopływ gazu przed przybyciem służb. Strażacy nie stwierdzili zagrożenia.

Drugie zgłoszenie tego dnia dotyczyło powalonych drzew na drodze powiatowej w Niwiskach. Wezwanie wpłynęło o godz. 21:30. Sytuacja na miejscu wyglądała natomiast całkiem inaczej. Po przybyciu ochotników z OSP Niwiska okazało się, że na drodze powiatowej była ułożona sterta gałęzi. 

Pożar w kotłowni i martwa sarna

Kilka minut przed godz. 22 strażacy ponownie interweniowali w powiecie kolbuszowskim. Tym razem w jednym z domów w Hadykówce (gm. Cmolas) doszło do pożaru w kotłowni. Zapaliły się rzeczy składowane w tym pomieszczeniu. Obeszło się bez większych strat. Nie było również osób poszkodowanych. W akcji brały udział dwa zastępy z PSP Kolbuszowa oraz jeden zastęp z OSP Cmolas.

Ostatnie wezwanie 18 kwietnia wpłynęło po godz. 22. W Kolbuszowej Górnej, na środku drogi wojewódzkiej nr 987 (Mała Obwodnica Kolbuszowej), leżała martwa sarna. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy