Reklama

Pożar budynku, lasu i łąki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (27 marca) zapalił się budynek gospodarczy w Brzostowej Górze.

- Zaczął się palić dach i ściana budynku przylegającego - poinformował Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskiej straży pożarnej. Zapaliła się także trawa i ok. 10 arów poszycia w lesie. 

Strażacy swoje działania zaczęli od odłączenia energii energetycznej. W miarę przyjazdów kolejnych zastępów ilość podawanej wody była większa, aż pożar udało się ugasić. - Najważniejsze było to, aby uratować budynek, który zaczął się palić, oraz aby ognień nie rozprzestrzenił się na dużą powierzchnię w lesie - powiedział Tomczyk. 

Akcja druhów i strażaków trwała 6 godzin. Z Kolbuszowej zadysponowane zostały trzy jednostki straży, jeden z Nowej Dęby. W ugaszeniu pożaru pomagali także druhowie z OSP z Majdanu Królewskiego, Huty Komorowskiej, Lipnicy i Woli Rusinowskiej. 

Zdjęcia otrzymaliśmy od Mariusza Wołosza, źródło: majdankrolewski.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE