Reklama

Powstanie chodnik między Zarębkami a Kolbuszową Dolną [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Przy ruchliwej drodze krajowej nr 9 powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja ma zostać wykonana na terenie gminy Kolbuszowa, między Zarębkami a Kolbuszową Dolną.

Chodnik, na który od wielu lat czekają mieszkańcy sołectw, ma powstać w latach 2022 - 2024. Oficjalną informację na ten temat ogłoszono podczas spotkania zorganizowanego w czwartek (4 października) w Zarębkach. 

- Ten chodnik będzie przebiegał na długości ok. 2,8 km. Będzie on realizowany na zasadzie: projektuj i buduj. Nie będzie to tania inwestycja. Ostateczną kwotę poznamy po przetargu

- mówił podczas spotkania Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP.

Ścieżka pieszo-rowerowa przy DK 9 będzie biegła od przystanku w Zarębkach, przez Kolbuszową Dolną, prawie do pierwszego ronda przy wjeździe do Kolbuszowej. 

 

- Bardzo się cieszę z tego, że będzie to trakt pieszo-rowerowy, więc będzie to droga nie tylko dla pieszych, ale i rowerzystów 

- dodała Grażyna Halat, sołtys Kolbuszowej Dolnej.

 

- Cieszę się z tego, że nasze wieloletnie starania zostały uwieńczone stosownym podpisem pana ministra Andrzeja Adamczyka, pod decyzją, która uruchamia proces związany z budową chodnika przy DK9 na odcinku Zarębki - Kolbuszowa Dolna. Jest to odcinek bardzo niebezpieczny, który nie posiada chodników i charakteryzujący się bardzo dużym natężeniem ruchu

- stwierdził Jan Zuba burmistrz Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy