Reklama

Powrót na wolność

Opublikowano:
Autor:

Powrót na wolność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziewięciomiesięczna kuracja orła bielika zakończyła się sukcesem. W połowie maja ptak wrócił na wolność.

Przypomnijmy. Początkiem września ubiegłego roku spacerującego po przydrożnej łące orła bielika zauważyli mieszkańcy Wilczej Woli. O swoim spostrzeżeniu powiadomili policję. Mundurowi złapali młodego drapieżnika i przekazali go lekarzowi weterynarii.

Początkowe rokowania nie były optymistyczne. - Pasożyty wewnętrzne i naskórne, panoszący się w organizmie wirus i skrajne wycieńczenie zdawało się oznaczać, że młody orzeł może już nigdy nie wzbić się w powietrze - mówi Kinga Mazur z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Ptak został przewieziony do lecznicy zwierząt w Przemyślu. - Tam pod czujnym okiem lekarzy dochodził do siebie w specjalnym inkubatorze dla zwierząt - dodaje Kinga Mazur.

Długie godziny pielęgnowania, rehabilitacja oraz codzienne czyszczenie zaowocowało powrotem ptaka na wolność. Akcja wypuszczenia bielika odbyła się w połowie maja w okolicy stawów w Starzawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE