Reklama

Powiat kolbuszowski. Zalana krajowa dziewiątka, plebania, szkoła i posesje. Obraz po wczorajszej ulewie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj (czwartek, 5 sierpnia) nad powiatem kolbuszowskim przeszła ulewa, która spowodowała sporo zniszczeń.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali 20 razy podczas wczorajszej ulewy. Gdzie odnotowano najwięcej zdarzeń? 

Marcin Wieczerzak, oficer prasowy KP PSP w Kolbuszowej informuje, że najwięcej, bo 9 zdarzeń odnotowano w gminie Kolbuszowa. Straż interweniowała m.in. w Kolbuszowej Dolnej, Kolbuszowej Górnej oraz Widełce. To w tych miejscowościach woda przelewała się przez krajową drogę nr 9. Poza tym zalanych zostało kilka posesji i piwnic, z których trzeba było wypompować wodę. 

Kolejną gminą, która ucierpiała po intensywnych opadach deszczu, był Majdan Królewski. Tam straż interweniowała sześć razy. Tam również w okolicach rynku zalana została krajowa dziewiątka. Poza tym straż wypompowywała wodę z piwnic i budynku. Zalana została także piwnica w Szkole Podstawowej w Komorowie. 

Niespokojnie było także na terenie gminy Cmolas. Straż interweniowała cztery razy. Zalana była m.in. droga powiatowa w Cmolasie (relacji Cmolas-Mechowiec), oraz piwnica na plebanii w Cmolasie. 

Ostatnie zdarzenie odnotowano w Dzikowcu, gdzie zalana została droga wojewódzka nr 875. 

W zdarzeniach brali udział funkcjonariusze z kolbuszowskiej straży pożarnej, jak i druhowie z poszczególnych jednostek OSP, m.in. z Majdanu Królewskiego, czy Cmolasu. 

Czy dziś także możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu? Jak podają prognozy, opady deszczu będą występowały na terenie całego powiatu kolbuszowskiego. Nie będą one jednak tak intensywne jak wczoraj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy