Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. W ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy

Opublikowano: pt, 3 kwi 2020 09:52
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. W ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w ostatnim dniu obowiązkowej kwarantanny, pojechał na zakupy. Kierowca autobusu, zatrzymany przez policjantów do kontroli, nie stosował się do limitu przewożonych osób. Teraz obaj mężczyźni, za złamanie obowiązujących zakazów, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu, którzy są objęci obowiązkową izolacją, stosuje się do nakazów. Coraz więcej osób korzysta również z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Policjanci przypominają, że wyznaczony w decyzji czas kwarantanny musi być przestrzegany do samego końca. Jak się jednak okazuje niektórym mieszkańcom trudno dotrwać do końca wyznaczonego terminu i podejmują ryzykowne decyzje, które skutkują odpowiedzialnością karną.

- Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny odpowie mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, którego w środę, 1 kwietnia kontrolowali policjanci. Zgodnie z wydaną decyzją ten dzień był ostatnim dniem jego przymusowej kwarantanny. Kiedy funkcjonariusze podjechali pod jego dom i zadzwonili na podany numer telefonu mężczyzna oświadczył, że pojechał samochodem na zakupy. Swoją decyzję tłumaczył błędną interpretacją wyliczonego terminu. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające - informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE