Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Sprzedawał nielegalny arsenał w internecie. Trafił do aresztu [FOTO]

Opublikowano: wt, 28 sty 2020 10:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pociski artyleryjskie, materiały wybuchowe oraz amunicję ujawnili wczoraj kolbuszowscy policjanci u 21-letniego mieszkańca Woli Raniżowskiej. Niebezpieczne znalezisko mężczyzna ukrywał w m.in. w budynku gospodarczym na terenie swojej posesji. Na trop posiadacza niebezpiecznych materiałów naprowadziły funkcjonariuszy ogłoszenia, które zamieszczał na jednym z portali.

Kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie, sprawdzali ogłoszenia zamieszczane na jednym z portali, w których sprzedający oferował do sprzedaży amunicję, pozbawioną cech bojowych.

Funkcjonariusze ustalili, że ogłoszenie umieszczał mieszkaniec Woli Raniżowskiej. Wczoraj pojechali do 21-latka, który oświadczył, że posiada akcesoria militarne z czasów II wojny światowej, które znalazł lub zakupił - relacjonuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

W trakcie przeszukania, w budynku gospodarczym na terenie posesji oraz w niezamieszkałym budynku obok, funkcjonariusze ujawnili m.in., materiały wybuchowe, kilka kilogramów prochu i amunicję oraz ponad dwadzieścia pocisków artyleryjskich.

Na miejscu znaleziska pracowali pirotechnicy z patrolu saperskiego z jednostki w Nisku, funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli pociski i materiały wybuchowe. 21-latek  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W sprawie trwają dalsze czynności. Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane.  

Za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE