Reklama

Powiat kolbuszowski sparaliżował śnieg. Setki mieszkańców bez prądu i wiele interwencji strażaków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W nocy z piątki na sobotę (z 20 na 21 stycznia) spadło kilkanaście centymetrów białego puchu. Śnieg był na tyle ciężki, że spowodował wiele awarii prądu, pozostawiając kilka miejscowości bez elektryczności na długie godziny. Także strażacy wielokrotnie walczyli ze skutkami śnieżycy.

Widełka, Dzikowiec, Kolbuszowa Górna, Mechowiec, Kłapówka, Kolbuszowa Dolna, Cmolas - to tylko niektóre miejscowości, w których od rana nie ma lub nie było prądu. 

Powiat kolbuszowski po przejściu śnieżycy z piątku (20 stycznia) na sobotę (21 stycznia) boryka się m.in. z licznymi awariami prądu. Pracownicy PGE starają się na bieżąco usuwać awarie. Powoli wszystko zaczyna się normować, a do mieszkańców wraca prąd. 

Awarie spowodowały głównie obwite opady mokrego i ciężkiego śniegu, pod którego ciężarem powalały się drzewa, często uszkadzając linie energetyczne. 


Także strażacy mieli z samego rana i przed południem pełne ręce roboty. Wielokrotnie wyjeżdżali na terenie całego powiatu. Wezwania głównie dotyczył powalonych drzew i konarów na drogi gminne, czy powiatowe. W nocy strażacy interweniowali także w Hadykówce, gdzie na drodze krajowej nr 9, przez obfite opady śniegu tiry nie mogły wyjechać pod górę. 

Wszystkie służby, zarówno strażacy, jak i pracownicy drogowi mieli pełne ręce roboty przez obfite opady śniegu. Na szczęście temperatura aktualnie jest dodatnia, a warunki na większości dróg są dobre, a trakty są przejezdne. 


W sprawie odśnieżania dróg należy kontaktować się z:

 • drogi gminne - gmina Raniżów:
  pracownikiem urzędu gminy, Moniką Stopińską - Pacyną, tel. 607 650 804
 • drogi gminne - gmina Dzikowiec:
  urzędem gminy, tel.: 17 227 45 08
 • drogi gminne - gmina Majdan Królewski:
  urzędem gminy, tel.: 15 847 10 73
 • drogi gminne - gmina Cmolas:
  kierownikiem Zakładu Usług Komunalnych, Krzysztofem Urbanem, tel.: 661 916 103
 • drogi gminne - gmina Kolbuszowa:
  Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej:
  tel.:17 227 52 27
 • drogi gminne - gmina Niwiska:
  wójt Elżbietą Wróbel, tel.: 603 944 166
 • drogi powiatowe:
  Zarządem Dróg Powiatowych, tel.: 17 744 57 40

Prognozy jednak pokazują, że popadać może jeszcze dziś około godz. 18. W nocy z kolei temperatura ma być ujemna, dlatego szczególnie należy uważać na drogach, gdzie miejscami może tworzyć się tzw. szklanka.

Jutro (niedziela, 22 stycznia) synoptycy nie przewidują już opadów śniegu, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynieść ma około 3 stopnie powyżej zera. W nocy także dodatnie temperatury. 
Przyszły tydzień zapowiada się także na plusie, stąd zimowa aura nie pozostanie z nami na długi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy