Reklama

Powiat kolbuszowski otrzymał ponad dwa miliony złotych dotacji na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej

Opublikowano: ndz, 27 sty 2019 07:00
Autor:

Powiat kolbuszowski otrzymał ponad dwa miliony złotych dotacji na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kiedy rozpocznie się długo wyczekiwany remont i co będzie obejmował?

Przypomnijmy, że początkiem września ubiegłego roku starostwo powiatowe złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019. Jak się okazało, powiat kolbuszowski zdobył 27 punktów i znalazł się na miejscu szóstym ostatecznej listy rankingowej (wyprzedził 31 innych samorządów, które również starały się o dotację dla dróg powiatowych).

Kasa z gminy

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Woli Raniżowskiej zostanie dofinansowana w 50 procentach. Pozostałe 50 procent kosztów zadania, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, sfinansuje gmina Raniżów. Radni gminy Raniżów zabezpieczyli na ten cel 2 mln 397 tys. 238 zł podczas wrześniowej sesji ubiegłego roku.

Przygotowani na przetarg

O to, kiedy powiat kolbuszowski ogłosi przetarg na to zadanie, zapytaliśmy Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak powiedział nam szef kolbuszowskiego ZDP, na tę chwilę  dofinansowanie nie jest na sto procent  pewne, ponieważ  do starostwa nie przyszła jeszcze żadna oficjalna decyzja dotyczącą ich przyznania.

Nasz rozmówca zapewnił jednak, że powiat jest przygotowany na ogłoszenie przetargu na to zadanie i jeśli decyzja o przyznanych pieniądzach trafi do powiatu, to starostwo  nie będzie zwlekać z jego ogłoszeniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.