Reklama

Powiat kolbuszowski. Od jutra więcej policjantów na drogach. Mundurowi rozpoczynają akcję „Znicz 2018”

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Od jutra więcej policjantów na drogach. Mundurowi rozpoczynają akcję „Znicz 2018” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak co roku funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzać będą groby swoich najbliższych.

Akcja "Znicz 2018" rozpocznie się w środę o godz. 6 i potrwa do niedzieli, 4 listopada do godz. 22.

- Jak co roku głównym zadaniem policjantów w tym czasie będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa.

Mundurowi przypominają, że w wielu miejscach może zmienić się organizacja ruchu.

Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia! - przypomina oficer prasowy.

W Dzień Wszystkich Świętych (1.11) największe utrudnienia w ruchu drogowym w powiecie kolbuszowskim mogą wystąpić w rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej.

Policjanci przypominają, że na tej ulicy parkować należy tylko z prawej strony. Na terenie miasta możemy skorzystać też z parkingów na rynku, przy sklepie Tesco, a także obok pływalni krytej „Fregata”.

- W pozostałych miejscowościach parkingi dla pojazdów znajdują się głównie przy cmentarzach i kościołach. Parkować będzie można również na wyznaczonych placach - dodaje przedstawicielka policji.


- Wszystkim pieszym poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny do 100 złotych - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE