Reklama

Powiat kolbuszowski. Nowy przewoźnik autobusowy. Co się zmieni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Nowy przewoźnik autobusowy. Co się zmieni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W przetargu na prowadzenie kursu Kolbuszowa - Wilcza Wola wyłoniono firmę Tompol. Doszło jednak do błędów w kalkulacji przewoźnika, wskutek czego kursy realizować będzie drugi oferent - Sob-Trans Henryk Sobala.

Przypominamy, że 20 sierpnia ruszył przetarg na prowadzenie linii autobusowej Kolbuszowa - Wilcza Wola. Aby zrealizować to zadanie, gminy Kolbuszowa i Dzikowiec podpisały porozumienie. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów: Tompol oraz Sob-Trans Henryk Sobala. 

Pierwszy z nich przedstawił korzystniejszą ofertę w kwocie 3,03 zł netto od wozokilometra 60% i został zaproszony do podpisania umowy 7 września. W tym też dniu wykonawca poinformował, że doszło do błędu kalkulacji przedstawionej ceny. Ostatecznie przewoźnik wycofał się z oferty. Gmina Kolbuszowa wybrała zatem drugiego oferenta, Sob-Trans Henryka Sobalę, który podczas wakacji prywatnie utrzymywał kurs. Cena jednostkowa wozokilometra 60% u tego przewoźnika to 5,50 zł.


Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w  Kolbuszowej, planowane podpisanie umowy odbędzie się 14 września, a obowiązywać będzie do końca bieżącego roku. 

Na chwilę obecną Henryk Sobala stale kursuje i podtrzymuje linię Kolbuszowa - Wilcza Wola, tak samo jak w okresie wakacyjnym. Jak nasz rozmówca przekazał, że będą odbywać się 4 kursy na tej linii w obie strony. Jeśli chodzi o godziny odjazdów, przewoźnik dostosuje je do potrzeb młodzieży uczęszczającej do szkół.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE