Reklama

Powalone drzewo, pożary traw i zerwany dach - straż interweniuje

Opublikowano: śr, 15 kwi 2020 17:30
Autor:

Powalone drzewo, pożary traw i zerwany dach - straż interweniuje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Służby w dalszym ciągu mają pełne ręce roboty.

W wielkanocny poniedziałek (13 kwietnia) popołudniowa burza narobiła trochę szkód. O godz. 14:50 kolbuszowscy strażacy dostali zgłoszenie, że wiatr zerwał kawałek dachu (blachy) na budynku gospodarczym. - Strażacy na miejscu zabezpieczyli dach plandeką - poinformował Paweł Tomczyk, przedstawiciel straży w Kolbuszowej. 

Strażacy interweniowali również w Zapolu. Tam na drodze gminnej powaliło się drzewo, uniemożliwiając przejazd. W dalszym ciągu zmagają się oni z wypalaniem traw na terenie całego powiatu. Od ubiegłej środy interweniowali ponad 20 razy

Wypalenie traw jest prawnie zabronione i grozi za to wysoka kara - areszt albo grzywna. W  przypadku, gdy wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, sprawca można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Dotkliwe kary finansowe nakładane są też przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w postaci zmniejszenia lub odebrania dopłat bezpośrednich za dany rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE