Reklama

Postęp prac przy budowie dworca w Kolbuszowej. Zobacz zdjęcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za kilkanaście miesięcy Kolbuszowa będzie przyjmować pasażerów w nowoczesnym centrum przesiadkowym. Przebudowa dworca to jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych w mieście. W obiekcie zostaną zastosowane udogodnienia dla wszystkich grup podróżnych.

Na placu budowy widać postępy, a zakończenie robót planowane jest na koniec 2021 roku. Na budynku wykonana została konstrukcja dachowa. Wkrótce rozpocząć ma się montaż stolarki okiennej oraz wykonana zostanie elewacja. Wewnątrz kontynuowane są roboty instalacyjne oraz prace przygotowawcze pod budowę ścianek działowych. Na zewnątrz budowlańcy wykonują odwodnienie placu.


- Inwestycja obejmuje nadbudowę i przebudowę budynku dworca PKP w Kolbuszowej na dworzec lokalny z częścią usługową i administracyjną, budowę zadaszenia nad przystankami autobusowymi i placem manewrowym, przebudowę placu dworcowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

- wyjaśnia kolbuszowski magistrat.

Przebudowa budynku dworca to jedno z zadań w ramach włączenia Kolbuszowej do programu Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Ponadto przebudowano już ul. Fabryczną.

Dodatkowo zbudowana zostanie droga dojazdowa do przystanku w Widełce wraz z nowymi miejscami parkingowymi, powstanie przystanek w Kolbuszowej Górnej z parkingiem i chodnikiem do peronu oraz przebudowana będzie ul. Ks. Ruczki. Wartość projektu wynosi ponad 8,5 mln zł. Pozyskane dofinansowanie to prawie 3 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy