Reklama

Portal korsokolbuszowskie.pl o zadowoleniu z życia w gminach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Urząd Miejski w Kolbuszowej

Portal korsokolbuszowskie.pl o zadowoleniu z życia w gminach - Zdjęcie główne

foto Fot. Urząd Miejski w Kolbuszowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W styczniu tego roku na stronie naszego portalu www.korsokolbuszowskie.pl umieszczona była ankieta, w ramach której mieszkańcy gmin powiatu kolbuszowskiego mogli się wypowiedzieć na tematy dotyczące funkcjonowania tych gmin. Ich wypowiedzi znalazły się w grupie 7153 respondentów wypowiadających się w skali kraju i posłużyły do sporządzenia ogólnopolskich danych.

Badanie ankietowe, w którym brał udział nasz portal, było prowadzone w ramach projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”. Nasz portal był jednym z 58 mediów lokalnych, które wzięły w nim udział. 

Mówiąc o szczegółach przeprowadzonej ankiet, jedno z pytań dotyczyło tego „Czy jest Pan(i) zadowolony(a), że mieszka na terenie gminy”  W ogólnopolskim badaniu  41,2 % odpowiedziało  raczej tak, 21,9 - zdecydowanie tak, 17,5%  - raczej  nie, 12,6%  - zdecydowanie nie, 6.8% - trudno powiedzieć.

Na inne z pytań – „Czy interesują się Państwo tym, co dzieje się na terenie gminy” -  48,2% odpowiedziało, że zdecydowanie  tak, 43,7% - raczej tak.  Tylko kilka procent powiedziało, że nie interesuje się życiem gminy. 

Na pytanie: „Z zaproponowanych możliwych kierunków rozwoju miasta proszę wybrać maksymalnie 3 które władze miasta powinny rozważyć jako najkorzystniejsze dla jego dalszego rozwoju”  najwięcej, bo 59% wybrało odpowiedź atrakcyjna oferta spędzania czasu wolnego (parki rozrywki, boiska, baseny, ścieżki rowerowe).

Wśród innych odpowiedzi 57,3% respondentów postawiło na silną gospodarkę (polityka zachęcająca do prowadzenia na terenie miasta działalności gospodarczej), 53,5% na sprawną i funkcjonalną gminę,  38,8% na nowoczesną edukację, 23,8% na gminę otwartą na nowych mieszkańców, 23,5% gminę otwartą na turystów, 13,6% na rozwój w wolniejszym tempie i bardziej zrównoważony.

Inne z ciekawszych pytań brzmiało „Gdyby miał Pan(i) możliwość decydowania o rozdziale dodatkowych środków finansowych, to które inwestycje w gminie wsparłby Pan(i) w pierwszej kolejności?". I tu najwięcej, bo 55,8%  odpowiedzi w ogólnopolskim badaniu dotyczyło dróg i chodników. Wśród innych najbardziej pożądanych inwestycji znalazły się: ścieżki rowerowe – 36,7% odpowiedzi, infrastruktura turystyczna – 32,2%, parkingi i miejsca postojowe – 31,6%..

„Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy