Badanie ankietowe, w którym brał udział nasz portal, było prowadzone w ramach projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”. Nasz portal był jednym z 58 mediów lokalnych, które wzięły w nim udział.
Mówiąc o szczegółach przeprowadzonej ankiet, jedno z pytań dotyczyło tego „Czy jest Pan(i) zadowolony(a), że mieszka na terenie gminy” W ogólnopolskim badaniu 41,2 % odpowiedziało raczej tak, 21,9 - zdecydowanie tak, 17,5% - raczej nie, 12,6% - zdecydowanie nie, 6.8% - trudno powiedzieć.
Na inne z pytań – „Czy interesują się Państwo tym, co dzieje się na terenie gminy” - 48,2% odpowiedziało, że zdecydowanie tak, 43,7% - raczej tak. Tylko kilka procent powiedziało, że nie interesuje się życiem gminy.
Na pytanie: „Z zaproponowanych możliwych kierunków rozwoju miasta proszę wybrać maksymalnie 3 które władze miasta powinny rozważyć jako najkorzystniejsze dla jego dalszego rozwoju” najwięcej, bo 59% wybrało odpowiedź atrakcyjna oferta spędzania czasu wolnego (parki rozrywki, boiska, baseny, ścieżki rowerowe).
Wśród innych odpowiedzi 57,3% respondentów postawiło na silną gospodarkę (polityka zachęcająca do prowadzenia na terenie miasta działalności gospodarczej), 53,5% na sprawną i funkcjonalną gminę, 38,8% na nowoczesną edukację, 23,8% na gminę otwartą na nowych mieszkańców, 23,5% gminę otwartą na turystów, 13,6% na rozwój w wolniejszym tempie i bardziej zrównoważony.
Inne z ciekawszych pytań brzmiało „Gdyby miał Pan(i) możliwość decydowania o rozdziale dodatkowych środków finansowych, to które inwestycje w gminie wsparłby Pan(i) w pierwszej kolejności?". I tu najwięcej, bo 55,8% odpowiedzi w ogólnopolskim badaniu dotyczyło dróg i chodników. Wśród innych najbardziej pożądanych inwestycji znalazły się: ścieżki rowerowe – 36,7% odpowiedzi, infrastruktura turystyczna – 32,2%, parkingi i miejsca postojowe – 31,6%..
„Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.