Reklama

Ponad 70 tysięcy złotych dla dwóch klubów z gminy Dzikowiec

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Ponad 70 tysięcy złotych dla dwóch klubów z gminy Dzikowiec - Zdjęcie główne

- Wcześniej zastanawialiśmy się, czy wystarczy nam pieniędzy, czy też nie. Może ta kwota wpłynie również na to, że łatwiej będzie awansować (śmiech) - powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Serafin, grający trener KS-u Dzikowiec. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwa kluby sportowe z gminy Dzikowiec otrzymały dotację w wysokości 75 tysięcy złotych każdy. Pieniądze mają zostać przeznaczone na działalność szkoleniową dzieci i młodzieży. Na co dokładnie?

Pod koniec stycznia tego roku kluby sportowe w Dzikowcu i Kopciach otrzymały po 75 tysięcy złotych na bieżącą działalność. Jest to duża podwyżka, bowiem jeszcze rok temu mogły one liczyć na kwotę o 30 tysięcy złotych mniejszą.

Podwyżki dla piłkarzy?

O to, na co planują wydać pieniądze poszczególne kluby, zapytaliśmy przedstawicieli obu drużyn.

- Do tej pory otrzymywaliśmy 45 tysięcy złotych, ale też byliśmy w niższej klasie rozgrywkowej, było mniej meczów, a co za tym idzie, mieliśmy mniejsze potrzeby. Teraz jest dwa razy więcej wyjazdów, są one dalsze, więcej musimy wydawać na sędziów

- mówił Krzysztof Serafin, szkoleniowiec KS Dzikowiec.

Prezes w rozmowie z nami nie ukrywa, że dodatkowy zastrzyk gotówki bardzo się przyda. Jak dodał, klub zyskał nowego trenera młodzieżówki, został nim Karol Stój z Dzikowca. - Niedawno zrobił uprawnienia trenerskie i teraz będzie zajmował się juniorami - dodał.

Na co klub planuje przeznaczyć pieniądze? Krzysztof Serafin zaznaczył, że kwota rozłoży się na cały rok. Jak tłumaczy, opłacić trzeba wyjazdy na mecze, sędziów, trenerów oraz zakupić nowy sprzęt i ubrania piłkarskie. Szkoleniowiec z uśmiechem na ustach przyznał, że może wystarczy na premie dla zawodników.

- Jeśli chodzi o sprzęt, doposażamy się co roku w nowe piłki, dresy, bieliznę termoaktywną. Te zakupy wykonujemy na bieżąco, to nie jest tak, że teraz będziemy się mocno doposażać. Mamy większe możliwości i przede wszystkim spokój w głowie. Wcześniej zastanawialiśmy się, czy wystarczy nam pieniędzy, czy też nie. Może ta kwota wpłynie również na to, że łatwiej będzie awansować (śmiech)

- powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Serafin.

Jedna drużyna więcej

Stanisław Żarkowski, działacz klubu sportowego w Kopciach, poinformował nas, że 75 tysięcy złotych przeznaczą w głównej mierze na trenerów, koszty transportu, przejazdy, sędziów i delegacje. Jak mówi, nie zabraknie zakupów nowego sprzętu, m.in. obuwia dla zawodników. - Wcześniej graliśmy w klasie B, teraz awansowaliśmy do klasy A. Teraz są większe koszty transportu, bo i wyjazdy są dalsze - dodał.

Nasz rozmówca oznajmił, że pod skrzydłami klubu jest teraz jedna drużyna więcej. - Mamy teraz trzy drużyny: seniora, juniora starszego i młodzika. Jedna drużyna doszła, to i koszty się zwiększyły - dodał.

Działacz klubu sportowego w Kopciach przyznał w rozmowie z nami, że stawiają na młodzież. Wszystko po to, aby zachęcać do uprawiania sportu i propagować aktywny styl życia wśród najmłodszych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy