Reklama

Ponad 6 milionów na straże. Ile na jednostki z powiatu kolbuszowskiego?

Opublikowano: śr, 23 wrz 2020 17:58
Autor:

Ponad 6 milionów na straże. Ile na jednostki z powiatu kolbuszowskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek (18 września) 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kolbuszowskiego otrzymało dotacje na zakup sprzętu i doposażenia. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas spotkania odbyło się podpisanie i przekazanie dotacji na dofinansowanie dla 13 jednostek OSP z terenu powiatu kolbuszowskiego. Dodatkowo trzem jednostkom wręczone zostały umowy o wspieraniu Ochotniczych Straży Pożarnych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie. Na ten cel wydatkowanych zostało w sumie 40 tys. zł. Dodatkowe dofinansowanie otrzymały następujące jednostki: OSP Krzątka – 16 tys. zł, OSP Wola Raniżowska – 14 tys. zł oraz OSP Raniżów – 10 tys. zł. - Cieszę się, że otrzymaliście to dofinansowanie. Z pewnością fundusze te pozwolą na jeszcze lepsze doposażenie waszych jednostek – mówił poseł Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków.


Czytaj także: Aż 15 odcinków do remontu. Szykują się duże prace na terenie całego powiatu. Gdzie?


Miliony na ratownictwo 

 Bogusław Kida, prezes WFOŚiGW, podkreślił, że fundusze, które trafią do ochotników z powiatu kolbuszowskiego, wynikają z ogólnopolskiego programu dofinansowania służb ratowniczych. Na ten cel, w skali całego kraju, przeznaczonych zostanie 6,7 mln zł. Dotacje te pozwolą na zakup drobnego sprzętu ratowniczego. Zaznaczył, że tak wysoki poziom dofinansowania dla OSP jest wynikiem współpracy wielu osób, w tym parlamentarzystów. 


Zobacz również: Nowe fakty w sprawie śmierci Wojciecha W na komendzie w Kolbuszowej


Na bezpieczeństwo 

Z kolei st. bryg. Krzysztof Samojeden, zastępca komendanta PSP, wskazał, że jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego w ostatnim czasie wzbogaciły się o profesjonalny sprzęt. Nowe średnie samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymały jednostki OSP z Kolbuszowej Dolnej i Staniszewskiego, lekki samochód dostała jednostka OSP z Raniżowa. - Natomiast na przestrzeni ostatnich trzech lat jednostki OSP w sumie otrzymały aż pięć nowych samochodów średnich i trzy nowe samochody lekkie. Oprócz tego w 2020 r. jednostki OSP włączone do KSRG otrzymały dotacje na kwotę blisko 100 tys. zł na zakup sprzętu ratowniczego, sprzętu łącznościowego oraz ochrony indywidualnej, zaś jednostki niewłączone do KSRG również otrzymały 86 tys. zł – wymieniał zastępca komendanta. – Dotacje przekazane państwu dzisiaj opiewają na kwotę przekraczającą 132 tys. zł – mówił poseł Chmielowiec. – Bardzo mnie to cieszy, bo uważam, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać – dodał parlamentarzysta. 

Dotacje przekazane jednostkom OSP z powiatu kolbuszowskiego:

 • OSP Lipnica – 14 832 zł
 • OSP Kolbuszowa Dolna – 13 890 zł
 • OSP Wola Raniżowska – 15 tys. zł
 • OSP Kupno – 8 979 zł
 • OSP Dzikowiec – 11 880 zł
 • OSP Hadykówka – 7 740 zł
 • OSP Staniszewskie – 12 510 zł
 • OSP Poręby Wolskie – 6 tys. zł
 • OSP Majdan Królewski – 12 tys. zł
 • OSP Niwiska – 11 880 zł
 • OSP Zielonka – 8 tys. zł
 • OSP Kosowy – 9180 zł
 • OSP Brzostowa Góra – 14 500 zł

W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Chmielowiec, poseł RP, Bogusław Kida, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, st. bryg. Krzysztof Samojeden, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej oraz Ryszard Skowron, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kolbuszowej. Obecni byli również strażacy ochotnicy z powiatu kolbuszowskiego oraz gościnnie jednostka z Pogwizdowa Starego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE