Reklama

Ponad 200 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Raniżowie

Opublikowano:
Autor:

Ponad 200 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Raniżowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższy piątek (23 marca) chętni na wędrówkę w nocy, samotności i milczeniu wyruszą z Kolbuszowej, Majdanu Królewskiego i Ostrów Tuszowskich.

Pierwsza z Ekstremalnych Dróg Krzyżowych na terenie naszego powiatu wyruszyła z Raniżowa w ostatni piątek, 16 marca. EDK rozpoczęła się mszą świętą w raniżowskim kościele o godz. 20. Tuż po niej, każdy z uczestników wziął do ręki specjalnie przygotowany na tę okazję krzyż i rozpoczął 41 - kilometrową trasę.

W mrozie i śniegu

Wierni szli kolejno przez: Raniżów, Staniszewskie, Zielonkę, Turkę, Posuchy, Poręby Wolskie, Wolę Raniżowską, Lipnicę, Dzikowiec, Zembrzę i wrócili do Raniżowa. Pogoda wcale nie oszczędziła tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w EDK. Obficie padał śnieg, towarzyszył mu także kilkustopniowy mróz.

Lekcja pokory

Swoimi wrażeniami podzielił się z nami Jan Puzio, jeden z uczestników i organizatorów raniżowskiej EDK. Jak sam przyznał, pogoda nie sprzyjała nocnej wędrówce.

- Tegoroczna EDK była bardzo ekstremalna, gdyż towarzyszyły nam opady mokrego, a później marznącego śniegu, wiał silny wiatr i odczuwalny był mróz - wyjaśnił. - Dla mnie tegoroczna trasa była ogromną lekcją pokory, bo byłem przekonany, że dam radę i  planowałem przejść całą trasę, a jednak w Dzikowcu musiałem zrezygnować - nie dałem fizycznie rady. Mam pewien niedosyt z tym związany, ale widocznie tak miało być - powiedział Jan Puzio.

Za rok powtórka

Jak przyznał, nikomu w takich warunkach łatwo nie było. -  I tym bardziej podziwiam osoby, które przeszły całą trasę - powiedział i dodał: - Tegoroczna EDK była dla mnie bardzo silnym przeżyciem, którego nie da się porównać z niczym innym. Każdego, kto tylko czuje się na siłach, gorąco namawiam do podjęcia takiego wyzwania. I oczywiście zapraszamy wszystkich już na przyszłoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową do Raniżowa!

Już w piątek

Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w najbliższy piątek spod Kolegiaty Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Wędrówka rozpocznie się mszą świętą o godz. 20. Następnie każdy uczestnik wyruszy w kierunku wybranej wcześniej trasy.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE